Produkt Roku - czyli idealny przewodnik prezentowy

W naszym serwisie dostępne są już wyniki plebiscytu Produkt Roku 2004, w którym dziennikarze i redaktorzy wydawnictwa IDG Poland, a także Czytelnicy wybierali najlepsze produkty w blisko 100 kategoriach. W ten sposób powstał idealny przewodnik dla osób, które zamierzają wkrótce rozpocząć kupowanie gwiazdkowych prezentów...

Ranking przeprowadzony został wśród osób zawodowo zajmujących się tematyką konsumenckich produktów branży IT, kierując ankietę do dziennikarzy i redaktorów czasopism naszego wydawnictwa.

Ocenialiśmy m.in.: cyfrowe aparaty fotograficzne, drukarki, karty graficzne, monitory CRT i LCD, komputery przenośne, odtwarzacze MP3, płyty główne, projektory, telefony komórkowe, twarde dyski, głośniki, najróżniejsze oprogramowanie, usługi internetowe.

Swój Produkt Roku 2004 wybierali również Czytelnicy PC Worlda. Ponieważ w tym roku otrzymaliśmy znacznie mniej ankiet niż poprzednio - i dlatego wyniki są bardziej rozproszone - nie spodziewaliśmy się znaczącej zgodności ocen dziennikarzy specjalistów z końcowymi ocenami głosowania ponad 700 Czytelników. W niektórych kategoriach zbieżność ocen była przewidywalna (produkty wybitne, szeroko opisywane), ale w kategoriach tzw. niszowych, produktów mniej popularnych, zróżnicowanych ocen było dość dużo.

W wielu "żelaznych" kategoriach nie było nominacji i jury nie przyznało tytułu Produktu Roku 2004 - w obszarach, w których PC World nie przeprowadzał przeglądów lub testów porównawczych.

Pełne wyniki plebiscytu znaleźć można tutaj. Zachęcamy również do pobrania szczegółowych tabel z wynikami Produktu Roku 2004.


Zobacz również