Produkt roku 2003 - sprzęt

Spis treści

Napędy taśmowe powyżej 100 GB

Ultrium 460 to najpojemniejszy napęd w ofercie HP. Umożliwia zapis 400 GB danych ze sprzętową kompresją (współczynnik 2:1). Niewiarygodnie szybki zapis na poziomie 60 MB/s (z kompresją) pozwala na szybkie przywrócenie komputera do pracy po awarii. Tym, których przeraża cena napędu, proponujemy wyliczenie kosztu przechowania 1 GB danych, biorąc także pod uwagę szybkość transferu. Napęd jest kompatybilny z poprzednią wersją standardu - Ultrium 230. Z pewnością pomoże wykonać kopie bezpieczeństwa dużych serwerów. Dołączone oprogramowanie ułatwia instalację oraz przeprowadza test diagnostyczny napędu.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Notebooki < 5000 zł

Jeszcze nie w tym roku, ale na pewno już w przyszłym większość notebooków, nawet tańszych, będzie wyposażona w procesor Centrino. Obecnie od niedrogiego laptopa wymaga się nie tylko wydajności, ale również dodatkowego wyposażenia. Osoba, które kupiła tani komputer przenośny, nie chce od razu być zmuszona do nabycia np. myszy czy torby, bo to znacznie podrażałoby koszty note-

booka i cena 5000 zł mogłaby urosnąć nawet o 20 procent. Asus znany jest z dołączania torby i myszy optycznej nawet do najtańszych produktów, co było z pewnością przyczyną tego, że jego laptop otrzymał tytuł Produkt Roku 2003.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Notebooki biurowe

Produkt roku 2003 - sprzęt

Compaq Evo N620c

Czego potrzeba do pracy biurowej bez biura? Odpowiedniego notebooka, a zdaniem naszych specjalistów, jest nim, a raczej był, Compaq Evo N620c. "Był", ponieważ jak w wypadku każdej kategorii sprzętu komputerowego, czas płynie nieubłaganie i nie obchodzi się łagodnie z laptopami. N620c, który doskonale wypadał w naszych testach dzięki bardzo wydajnej platformie Centrino, został już zastąpiony nową, szybszą, lepiej wyposażoną, a przy tym tańszą serią nx7000.

Udana konstrukcja Asusa, która kusi niewielkimi wymiarami i wagą oraz bardzo długim czasem pracy baterii, wciąż jest w sprzedaży - i to za coraz mniejsze pieniądze, podobnie jak znacznie od niej większy, ale lepiej wyposażony notebook Fujitsu-Siemens.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Notebooki multimedialne

Prawdziwy notebook multimedialny nie musi być mały i lekki. Ma przede wszystkim cieszyć wzrok i słuch. Dlatego nie dziwi ukoronowanie produktu Toshiby, którego nieprawdopodobnie jasny i kontrastowy ekran panoramiczny o rewelacyjnym kącie widzenia, wysoka wydajność i bogate wyposażenie (włącznie z pilotem zdalnego sterowania) mają za zadanie uprzyjemnić życie użytkownikowi filmami DVD i muzyką o wysokiej jakości. Jeśli radość z posiadania takiego notebooka mąci jego duża waga i wymiary czy przeciętny czas pracy baterii, zawsze można skorzystać z równie wydajnej, lecz bardziej mobilnej (i znacznie tańszej) propozycji Acera bądź atrakcyjnego cenowo Gericoma.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: