Produkt roku 2003 - sprzęt

Spis treści

Odtwarzacze MP3 na CD

Firma iRiver uznawana jest za wzorowego producenta odtwarzaczy MP3. Choć jej produkty są dość kosztowne, to wyróżniają się zarówno jakością, jak i możliwościami. Często w rozmowach z nami czytelnicy podkreślali, że ich wymarzony produkt to odtwarzacz firmy iRiver, jest jednak mniej znany, dlatego nie wygrał ze sprzętem firm będących od dawna na rynku, czyli Samsunga czy Philipsa. IRiver iMP-550 to jeden z najcieńszych na świecie odtwarzaczy MP3, w którym ustawienia dźwięku można zmieniać bardzo swobodnie. Dzięki dołączonym słuchawkom wzorowo słychać zarówno tony wysokie, jak i niskie. Funkcja uaktualniania firmware'u sprawia, że odtwarzacz będzie służył przez wiele lat. Zwycięzca to Chrysler Crossfire wśród odtwarzaczy MP3 na CD.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Odtwarzacze MP3 z HDD

Dominację firmy Creative przełamał w tym roku zarówno iRiver, jak i Apple. iPod nadal uznawany jest za odtwarzacz nowatorski, który może również pełnić funkcje książki adresowej, kalendarza czy minikonsoli do gier. iRiver iHP-100, który w sklepach dostępny jest od niedawna za cenę porównywalną z iPodem, przebija go pod względem możliwości czysto muzycznych, jest też mniejszy. To nie tylko doskonały odtwarzacz, ale także cyfrowy dyktafon oraz odbiornik radiowy. Podczas naszych testów zachwycił całą redakcję, za rok może być podobnie, gdyż iRiver szykuje kolejny model z serii iHP. Tyle aprobaty nie wzbudził jeszcze żaden odtwarzacz z twardym dyskiem.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Odtwarzacze MP3 z pamięcią flash

Produkt roku 2003 - sprzęt

Creative MuVo NX

Choć Creative MuVo NX pod wieloma względami ustępuje modelowi iFP-395T, to jest odtwarzaczem wielokrotnie tańszym. Można go wykorzystać jako dysk USB czy dyktafon i mimo że pozostałe nominowane produkty oferują podobną funkcjonalność, to żaden nie jest tak niewielki i atrakcyjny wizualnie, co wyraźnie było jednym z decydujących argumentów wśród głosujących.

iRiver iFP-395T to koszt rzędu 1900 zł, czyli tyle, ile wart jest odtwarzacz z twardym dyskiem. Trudno się więc dziwić, że nie zyskał takiego poparcia, jak produkt firmy Creative. Ciekawa stylistyka, małe gabaryty i niska cena wygrywają niekiedy z funkcjonalnością.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Palmtopy All-in-One

Produkty zaliczane do kategorii palmtopy All-in-One to komputery naręczne pełniące dodatkowo inne funkcje, takie jak GPS czy telefon komórkowy. Wszystkie urządzenia z podium łączy jedno - wbudowany aparat cyfrowy. Pokazuje to, jak ważne dla wszystkich użytkowników są elementy multimedialne w palmtopach. Bez wątpienia urządzeniem o największej standardowej funkcjonalności jest zwycięzca - Sony Ericsson P800. Łączy możliwości palmtopa, telefonu komórkowego, aparatu cyfrowego - to po prostu wielofunkcyjny gadżet. Sony Clie NZ90 możliwości ma nieco mniejsze, ale zwraca uwagę bardzo elegancką stylistyką - pasuje idealnie do damskiej torebki. Niestety, zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca, mają jedną wadę - cenę.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: