Produkt roku 2003 - sprzęt

Spis treści

Palmtopy Palm OS

Sieci bezprzewodowe stają się bardzo popularne i są wyznacznikiem jakości, czego dowodzi zwycięstwo zarówno palmtopa z obsługą WLAN, jak i usługi WiFi w sieci Era. Tungsten C pokonał model firmy Sony, jeden z najbardziej funkcjonalnych i najciekawiej wyglądających palmtopów. Sony Clie NZ90 nie dysponował jednak w standardzie kartą WLAN, co przechyliło szalę zwycięstwa na stronę produktu Palm One.

Widać, że zarówno Bluetooth, jak i aparat cyfrowy mają ogromne znaczenie, ale liczy się przede wszystkim dostęp do WiFi, i to w czasach, gdy w Polsce ta usługa dopiero raczkuje. Pojawia się jednak coraz więcej publicznych hot spotów, dzięki czemu przyszłość takich palmtopów jak zwycięzca tej kategorii rysuje się różowo.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Palmtopy Pocket PC

Produkt roku 2003 - sprzęt

iPAQ 5550

Jeszcze niedawno wydawać się mogło, że produktom firmy HP nie zagrozi żadna konkurencja.

Okazuje się, że coraz mocniej atakują jego pozycję rynkową zarówno niedrogi Dell Axim X5, jak i wyposażona w akcelerator graficzny firmy ATI Toshiba e750. W ubiegłym roku, tak jak w 2002, to jednak było za mało, aby móc konkurować z palmtopem HP.

Model iPAQ 5550 ma nieprawdopodobne możliwości i wydajność. WLAN, Bluetooth, czytnik linii papilarnych, procesor 400 MHz, krótko mówiąc - ideał do pracy. Za ten doskonały produkt trzeba zapłacić 3600 zł, co jednak nie zraziło głosujących. Drugie miejsce to najbardziej opłacalny z palmtopów z Pocket PC.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Płyty główne (CPU AMD)

Produkt roku 2003 - sprzęt

Asus A7N8X Deluxe

Asus bez problemu pokonał konkurentów i sięgnął po tytuł Produktu Roku w bardzo popularnej kategorii płyt głównych przeznaczonych do atrakcyjnych cenowo procesorów AMD. Model A7N8X Deluxe to płyta oparta na najszybszym chipsecie NVIDIA nForce2. Urządzenie ma kilka wersji, różniących się wyposażeniem.

Zwyciężyła najbogatsza, która spodoba się osobom przekształcającym pecet w multimedialne centrum rozrywki. Są tu porty FireWire, USB 2.0, a także specjalne złącza do opcjonalnego czytnika kart pamięci wielu formatów. Wydajność płyty jest bardzo wysoka, co docenią nie tylko gracze, ale i wymagający użytkownicy biurowi.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Płyty główne (CPU Intel)

Płyta główna Asusa była jednym z pierwszych modeli z chipsetem i875 i choć pojawiła się w połowie roku, to praktycznie do jego końca pozostała na pierwszym miejscu w naszym rankingu. Zawdzięcza to w równej mierze bardzo wysokiej wydajności, jak i świetnemu wyposażeniu i dokumentacji (wersja Deluxe).

Konkurencja, w postaci choćby płyty Gigabyte 8KNXP Ultra, która zajęła drugie miejsce, czyniła nieustające starania, ale lidera nie udało się zdetronizować. Trzeba jednak przyznać, że model Gigabyte'a był bardzo blisko, również dzięki bardzo rozbudowanym możliwościom. W wersji Ultra producent zmieścił praktycznie każdą funkcję i złącze, jakiego użytkownik mógłby sobie zażyczyć.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: