Produkt roku 2003 - sprzęt

Spis treści

Projektory biznesowe

Nagrodziliśmy znakomite urządzenie Hitachi XP-X880W. Ten niewielki projektor generuje bardzo jasny obraz - natężenie światła wynosi 3000 ANSI lumenów. W parze z dużą jasnością idzie bardzo dobra jakość obrazu. Rozdzielczość rzeczywista to XGA 1024x768, co zwykle wystarcza do komfortowego prowadzenia prezentacji dla większego audytorium. Zniekształcenia geometrii są redukowane automatycznie. Dostępna jest także korekcja boczna, lecz wymaga ustawień ręcznych. Przybliżenie obiektywu i ostrość regulowane są mechanicznie przyciskami na obudowie lub pilotem. Do panelu gniazd podłączymy także komputery z interfejsem cyfrowym DVI.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Serwery SOHO

Produkt roku 2003 - sprzęt

HP ProLiant ML330

Serwer HP ProLiant ML330, zdobywca pierwszego miejsca, demonem prędkości na pewno nie jest (choć bardzo szybkie dyski w niektórych testach pozwalają mu zajmować czołowe miejsca).

Wyróżnia go natomiast genialna ergonomia, pozwalająca błyskawicznie dokonywać wszystkich działań serwisowych. Tak przemyślana obudowa i system montażu komponentów powinny być wzorem dla innych producentów.

Na drugą pozycję wspiął się serwer Action, jedyny w naszych testach upakowany w obudowę typu rack o wysokości 1U. Również cechuje się dobrą ergonomią, ale osiągi ma raczej przeciętne.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Skanery płaskie CCD < 500 zł

Wśród tanich skanerów płaskich poziom bardzo się wyrównał. Pomimo postępującego podwajania rozdzielczości listew skanujących z 600 na 1200 ppi i wprowadzania szybszych interfejsów USB 2.0, zmiany te nie poprawiły znacząco możliwości urządzeń. Są w dalszym ciągu za słabe do pracy z materiałami przezroczystymi, zwłaszcza lepiej naświetlonymi, z bogatszą paletą odcieni. Wśród modeli równych sprzętowo języczkiem u wagi stał się sterownik i pozostałe oprogramowanie. Najbogatszy zestaw korekcji, z których wiele nie można przeprowadzić za pomocą edytorów graficznych oferuje Microtek. Pozostałe miejsca w rankingu także odzwierciedlają możliwości sterowników.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Skanery płaskie CCD 500 - 1000 zł

Skanery w tym przedziale cenowym aspirują już do wyższego stopnia wtajemniczenia, jakim jest praca z materiałami przezroczystymi. Większość modeli wyposażona jest w oświetlenie w pokrywce i stosowne uchwyty. Jednak niewiele z nich cechuje się wystarczająco dużą dynamiką i wysoką rozdzielczością niezbędną do powiększania negatywów. Podobnie jak w tańszych skanerach, w tej grupie także trwa proces powiększania rozdzielczości, z 1200 do 2400 ppi. Najlepszą dynamiką pochwalić się może lider klasyfikacji, ze sporą przewagą nad kolejną dwójką, Plustekiem i HP. Dużym atutem Epsona jest także tempo skanowania. Różnica między drugim a trzecim miejscem była w teście dużo mniejsza niż w głosowaniu.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: