Produkt roku 2003 - sprzęt

Spis treści

Skanery CIS

W ostatnim czasie skanery budowane w technologii CIS bardzo się zmieniły na korzyść, ale głównie za sprawą Canona. Przewaga lidera nad pozostałymi okazała się równie duża w głosowaniu, jak w wynikach testu. W porównaniu z poprzednimi modelami, w Canonie LiDE 50 poprawiono dynamikę i tempo skanowania. Mamy informacje o jego następcy, LiDE 80, podobno wystarczająco dynamicznym do skanowania przezroczy. Niestety, nowe Canony także ceną przewyższają konkurencję. Wreszcie uzupełniono ich oprogramowanie o rozpoznawanie tekstu w języku polskim. Plustek i starszy Canon reprezentują podobny poziom, pierwszy nieźle skanuje zdjęcia, drugi ma lepszy sterownik.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Telefony biznesowe

Produkt roku 2003 - sprzęt

Nokia 6600

W tej kategorii liczyło się w telefonie wszystko to, co jest niezbędne do pracy. Choć Sony Ericsson P800 to doskonała komórka, łącząca funkcje telefonu i palmtopa, ale nieporęczna.

Nokia 6600 nie ustępuje znacznie produktowi Sony Ericsson, a nie wypcha kieszeni marynarki. Zainstalujesz na niej aplikacje, zrobisz nią zdjęcia i wyślesz je e-mailem, MMS-em lub przez Bluetooth. Nadal marka Nokia kojarzona jest z telefonami biznesowymi, firmie Sony Ericsson przyjdzie poczekać na takie nastawienie konsumentów jeszcze przynajmniej rok.

Podczas głosowania w tej kategorii wybór był, jak widać, trudny - Nokia 6600 i SE P800 to dwa równorzędne telefony.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Telefony multimedialne

Produkt roku 2003 - sprzęt

Nokia N-Gage

Wyniki w tej kategorii mogą zapowiadać, że gry w telefonach komórkowych to element niezwykle oczekiwany. Sony Ericsson T610 to przecież komórka o małych rozmiarach i gigantycznej funkcjonalności, jednak z powodu prostszych gier, w stosunku do N-Gage'a, jakie można na nim uruchomić, nie jest uznawana za telefon w pełni multimedialny. Gdyby producent nakłonił więcej firm do współpracy z Sony Ericssonem i rozrywkową platformą Mophun, wynik mógłby być zupełnie odmienny. Nokia N-Gage to jednak produkt doskonale przygotowany do pełnienia funkcji mobilnej konsoli do gier, więc jego pierwsze miejsce nie powinno za bardzo dziwić.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Telefony popularne

Telefony popularne to takie, na które pozwolić sobie może wiele osób. To komórki niedrogie, a jednocześnie ciekawe pod względem funkcjonalnym. Bardzo dobry aparat cyfrowy, klient poczty elektronicznej, obsługa MMS-ów to zalety zwycięzcy - Siemensa ST55. Nie dysponuje modułem Blue-tooth ani innymi tego typu gadżetami, ale jest z pewnością najciekawszym produktem w swojej kategorii cenowej. Trudno też znaleźć nawet droższą komórkę, która ma wyświetlacz i cyfrówkę o tak dobrej jakości. Siemensowi naprawdę udał się ten model, co docenili głosujący. Na drugim miejscu telefon, który od swojego poprzednika (T300) różni się tylko kosmetycznymi zmianami,ale wciąż świetnie nadaje się do pogrania w wolnych chwilach w jedną z licznych, dostępnych gier.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: