Produkt roku 2003 - sprzęt

Spis treści

Tunery telewizyjne

Z ogromną przewagą nad przeciwnikami zwyciężył najnowszy tuner Leadteka, wyposażony w nowoczesny przetwornik Conexant CX2388X. Układ ten pozwala na wyświetlanie obrazu z rozdzielczością wyższą niż standardowa, wynoszącą 720x480 pikseli. Pochwały należą się za precyzyjne wykonanie mechaniczne samej karty. Na śledziu znajdziemy nietypowe rozwiązanie w postaci 9-pinowego wtyku, do którego podłącza się rozgałęziacz z wejściami wideo kompozyt, S-Video oraz audio. Jest to metoda wygodna i godna naśladowania. Drugie miejsce w plebiscycie zajął tuner Pinnacle'a, który wyróżnia się bardzo wysoką jakością wykonania, jednak jest droższy niż konkurenci.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Twarde dyski

Podobnie jak w zeszłym roku, zwycięzcą plebiscytu został produkt firmy Seagate z rodziny Barracuda. Tym razem jest to nowy model, który pod względem wydajności zajmuje trzecie miejsce w naszym rankingu twardych dysków. Jego przewaga nad najbliższym rywalem jest znaczna, co świadczy o dużym zaufaniu do marki. Tymczasem produkt Samsunga, który wciąż zwycięża w naszych testach, w ogóle nie znalazł się w pierwszej trójce. Najwyraźniej bez względu na wyniki testów koreańska firma wciąż nie jest uznawana za godną zaszczytnych tytułów. Podobnie niezasłużone wydaje się trzecie miejsce WD (Raptora), który wśród dysków ATA jest bardziej rewolucyjny niż produkt Maxtora.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Urządzenia wielofunkcyjne atramentowe

Atramentowe urządzenia wielofunkcyjne grały rolę kopciuszka, aby w ostatnim czasie awansować do grupy najszybciej rozwijających się peryferii. Klasyfikacja kombajnów jest mniej jednoznaczna niż skanerów czy drukarek, z których są złożone. Wyraźnie zaczyna się rysować podział na produkty biurowe, nastawione na wydajność, oraz kombajny fotograficzne, wyposażone w czytniki kart z cyfrówek, dynamiczne skanery i lepsze drukarki, chociaż nie są to jeszcze elementy najwyższej jakości. Temu rozdwojeniu specyfiki kombajnów odpowiadają wyniki głosowania, w kolejności od najszybszego biurowego modelu, przez coraz bardziej fotograficzne, wszystkie z podobną liczbą głosów.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Urządzenia wielofunkcyjne laserowe

Produkt roku 2003 - sprzęt

Xerox WorkCentre Pro 412

W przeciwieństwie do atramentowych, w kombajnach opartych na laserowej technice druku panuje zastój. Wiele firm zaspokaja popyt na ten rodzaj urządzeń, dodając opcjonalny skaner do seryjnej drukarki. W kombajnach wyspecjalizowanych dominują kolorowe skanery płaskie z automatycznym podajnikiem dokumentów.

Reprezentantem innej grupy produktów jest Nashuatec 1205f, który zamiast skanera cyfrowego ma analogowy mechanizm kopiujący. Z pozostałych Brother jest urządzeniem tanim, stosunkowo wolnym, wyposażonym w dynamiczny skaner 600 ppi, najlepszym do małego biura. Zwycięzca rankingu, model Workcentre Pro 412, pracuje szybciej, faksuje, ale nie skanuje tak dobrze.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: