Produkt roku 2003 - sprzęt

Spis treści

Usługi operatorów GSM

Ani bardzo efektowna możliwość oglądania Telewizji Polskiej na ekranach telefonu komórkowego dzięki sieci Plus GSM, ani bogaty pakiet serwisów MMS-owych oferowanych przez Ideę nie okazał się tak dobrą usługą, jak WLAN (Era Hot@Spot) udostępniony przez sieć Era. WiFi Ery dopiero raczkuje w hotelach, centrach handlowych, na lotniskach, ale zdaniem ekspertów, ta usługa to strzał w dziesiątkę i dobra inwestycja na przyszłość. Zarówno Plus, jak Idea trzymają rękę na pulsie, na czym skorzystają wszyscy abonenci. Czas zacząć kupować tylko te notebooki czy palmtopy, które obsługują sieci bezprzewodowe.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Zasilacze awaryjne

Produkt roku 2003 - sprzęt

Ever Eco 500 Pro

Polska górą! Zasilacz awaryjny polskiej firmy Ever zdobył najwyższą lokatę, wyprzedzając takiego potentata, jak APC. Nas wcale to nie dziwi, gdyż zwycięski model wcześniej zgarnął wszystkie możliwe nagrody w teście, łącznie z nagrodą za najlepszą opłacalność, której zwykle nie zdobywają produkty o najwyższych parametrach użytkowych (ponieważ przeważnie są droższe od konkurencyjnych). Wyróżnia go świetne wzornictwo, bardzo wysoka ergonomia i bardzo długi czas podtrzymywania (w teście - 14 minut, przy średniej w tej klasie około 10 minut). Wspomniany już APC to również model godny uwagi, choć jego cena nie jest szczególnie atrakcyjna. Mamy jednak gwarancję jakości od międzynarodowego producenta.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Zestawy głośnikowe 2+1

W kategorii zestawów wielokanałowych zwyciężył model Creative'a z linii Cambridge Soundworks. Wśród zestawów 2+1, składających się z dwóch kolumn satelitarnych i subwoofera, było podobnie. Komplet opatrzony certyfikatem THX to znakomita propozycja dla miłośników dobrego brzmienia. Kosztuje niemało, lecz odwdzięcza się solidnym wykonaniem i wierną reprodukcją dźwięku. Możliwości dynamiczne ma bardzo duże, zagra poprawnie także w dużych pomieszczeniach. Drugie miejsce zajął I-Trigue, przyciągający wzrok stylistyką. Nie jest jednak tylko dekoracją pokoju, dobrze wypada w działaniu, oferując przyzwoite brzmienie.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Zestawy bezprzewodowe

Niewątpliwie w rywalizacji tych zestawów najwyższe oceny zbierają produkty firmy Logitech. Nie dziwi więc, że w kategorii najlepszy bezprzewodowy zestaw klawiatura plus mysz pierwsze miejsce zajął również produkt tej firmy, który składa się ze zwycięskiej myszy MX700 (kategoria mysz bezprzewodowa) i bezprzewodowego odpowiednika klawiatury Logitech Internet Navigator Keyboard Special Edition. Podobnie jest z zestawem Microsoft Wireless Optical Desktop, składającym się z bezprzewodowej myszy Microsoft Wireless Optical Mouse Blue oraz bezprzewodowego odpowiednika klawiatury Microsoft MultiMedia Keyboard, aczkolwiek w nieco odmiennej stylizacji.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: