Produkt roku 2003 - sprzęt

Spis treści

Drukarki laserowe kolorowe

Pierwsze dwa miejsca zajęły szybkie modele jednofazowe, trzecią pozycję - dużo tańsze urządzenie, w których poszczególne kolory nakłada się po kolei. Co prawda, pierwsze miejsce zajęła drukarka w ogólnej klasyfikacji dopiero czwarta, ale najlepsza pod względem opłacalności. Drugie miejsce zajęła Oki C7500, używająca diod LED zamiast laserów do naświetlania bębnów lektofotograficznych. W obu najlepszych modelach utrzymuje się tę samą intensywność koloru, niezależnie od wyczerpywania się toneru, dzięki stałemu skanowaniu wydruków. W obu drukarkach mamy prostą drogę papieru, pionową w HP i poziomą w Oki. Trzeci w kolejności AcuLaser wyróżnia się sterownikiem.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Drukarki laserowe monochromatyczne

Produkt roku 2003 - sprzęt

HP LaserJet 1300

Po długiej przerwie i kilku nieudanych modelach ukazała się wreszcie seria urządzeń nawiązująca do dawnej hegemonii HP w tanich drukarkach monochromatycznych. Model LaserJet 1300 jest najlepszym urządzeniem w serii zbudowanej w taki sposób, aby wzrost cen kolejnych modeli był rekompensowany niższymi kosztami eksploatacji. Drugi w klasyfikacji Brother wyróżnia się niezłą jakością, dobrym tempem i niską ceną. Dobrze sprzedaje się w USA, a u nas schodzi z rynku. Drukarka używająca światła LED zamiast laserowego chyba nie została doceniona przez specjalistów. Zalety Oki B4300 to duża szybkość i niskie koszty druku.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Firma roku - sprzęt

Produkt roku 2003 - sprzęt

Firma roku 2003 - klasyfikacja generalna

Tegoroczny zwycięzca - firma AMD - zdominowała większość najważniejszych kategorii związanych z procesorami. Po prostu - rok 2003 to był rok procesorów AMD. Szczególnie ważnym przełomem było wprowadzenie na rynek masowy pierwszego, 64-bitowego procesora (a właściwie całej rodziny procesorów), kompatybilnego ze starszymi konstrukcjami x86. Choć nie zdążyliśmy w pełni docenić znaczenia tego kroku ze względu na brak odpowiedniego oprogramowania, to z architektury 64-bitowej będziemy czerpać korzyści przez następnych kilka lat, tak jak przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy się do procesorów 32-bitowych, których pierwszym przedstawicielem był przecież staruszek i386.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Głośniki wielokanałowe

W tej kategorii za najlepszy zestaw mijającego roku został uznany doskonały model 6-kanałowy oferowany przez Creative Labs. Wyposażono go w potężny zestaw wzmacniaczy o łącznej mocy 500 W. Komplet ma certyfikat THX, co potwierdza wysokie parametry podawane przez producenta. W redakcyjnych testach wypadł bardzo dobrze. Brzmienie jest wyrównane, dynamiczne. Niektórym doskwierać może brak interfejsu cyfrowego i wbudowanych dekoderów DD i DTS. W dobie kart dźwiękowych sprzętowo realizujących te funkcje posunięcie Creative'a wydaje się jednak rozsądnym wyborem, bo pozwala obniżyć cenę urządzenia.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: