Produkt roku 2003 - sprzęt

Spis treści

Kamery internetowe

Niewątpliwie największe uznanie w tym roku uzyskały produkty sprawdzone i cieszące się dobrą opinią wśród użytkowników. Logitech QuickCam Pro 4000 to jedna z najlepszych kamer internetowych o wysokiej wydajności, dobrej jakości generowanego obrazu (matryca CCD), a dzięki bogatemu oprogramowaniu również dużych możliwościach. Tuż za nią uplasowała się pierwsza bezprzewodowa kamera internetowa Logitech QuickCam Cordless, która potrafi pracować w promieniu 20 metrów od nadajnika. Niewiele niższe oceny uzyskała kamera Creative WebCam PRO ex, oferująca dobrą jakość generowanego obrazu, wysoką wydajność oraz bogate oprogramowanie.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Karty dźwiękowe

Niespodzianki nie było. Najlepszą kartą dźwiękową tego roku został najwyższy model serii Audigy 2. W plebiscycie nie brały udziału najnowsze modele serii Sound Blaster, których recenzje zamieszczamy w bieżącym numerze PCWK. Dotarły do redakcji za późno, żeby otrzymać nominację do tej edycji konkursu. SB Audigy 2 Platinum eX wygrał z ogromną przewagą nad drugim w kolejności konkurentem. Karta jest znakomicie wyposażona, m.in. w zewnętrzny panel gniazd, który pozwala podłączyć sporo urządzeń towarzyszących (także instrumentów z interfejsem MIDI). Nowoczesny procesor dźwiękowy dekoduje DD EX.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Karty graficzne

Produkt roku 2003 - sprzęt

Creative Blaster 5 GeForce FX 5900 Ultra

Choć pojawił się już następca GeForce FX 5900 Ultra, to jednak zwycięzca naszego rankingu, karta firmy Creative, wykorzystująca właśnie ten układ, prawie przez cały rok mogła się szczycić mianem jednej z najszybszych kart graficznych na rynku.

Fantastyczna wydajność okazała się dużo ważniejsza niż przeciętne wyposażenie dodatkowe. Dwie następne karty stoczyły bardzo wyrównany pojedynek. Ostatecznie zwyciężyła niezwykle wręcz atrakcyjna karta Asusa, ze środkowego przedziału ceny i wydajności, ale wyposażona w bogaty pakiet narzędzi do edycji wideo. Trójkę najlepszych zamyka karta Leadteka, która wydajnością dorównuje zwycięzcy i była jedną z najlepszych w naszych testach.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Karty sieciowe Gigabit Ethernet

Produkt roku 2003 - sprzęt

3Com 3C996B-T

Pierwsza pozycja karty firmy 3COM wynika nie tylko z tego, że marka jest dobrze rozpoznawana w branży sprzętu sieciowego. Rzeczywiście była to najlepsza gigabitowa karta sieciowa, jaka trafiła do naszych testów, wyposażona w bardzo bogaty zestaw narzędzi diagnostycznych i administracyjnych. Również pod względem wydajności osiąga świetne wyniki. Szkoda tylko, że jej cena nie jest nieco niższa. Dwie następne pozycje zajmują karty dość standardowe, choć w swoim przedziale cenowym wyróżniające się solidną budową i pełnym zestawem potrzebnych funkcji. Będą to dobre rozwiązania do prostego serwera lub do sieci domowej, w której przesyła się dużo multimediów.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: