Produkt roku 2003 - sprzęt

Spis treści

Karty sieciowe Wireless

Karta Intel PRO/Wireless 2011, przeznaczona do notebooków, wyróżniła się w naszych testach nadzwyczajną wydajnością transferów przy włączonym szyfrowaniu danych metodą WEP z kluczem 128-bitowym. Świetne rezultaty zawdzięcza akceleracji sprzętowej szyfrowania, dzięki czemu transfery okazują się nawet dwukrotnie wyższe niż w przypadku tańszych kart bez takiej akceleracji. Karta 3COM wyposażona jest w bardzo pomysłowy mechanizm chowania anteny w czasie, gdy nie jest wykorzystywana. Antena po prostu wsuwa się w kartę i nie wystaje poza obrys notebooka. Dzięki temu nie grozi jej uszkodzenie w trakcie transportu komputera. D-Link to przede wszystkim specjalny tryb transmisji 22 Mb/s.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Kierownice

W segmencie kontrolerów do gier wyraźna jest dominacja firmy Logitech. Tak jak w roku ubiegłym, pierwsze miejsce zajęła kierownica wyprodukowana przez firmę Logitech, bardzo podobna stylistycznie i konstrukcyjnie do zwycięzcy z poprzedniego roku, kierownicy Momo Force. Urządzenia te cechują się wysoką jakością wykonania oraz rewelacyjnie działającym sprzężeniem zwrotnym. Kolejna w klasyfikacji kierownica Microsoft SideWinder to weteran w porównaniu do dwóch pozostałych (już w ubiegłym roku była nominowana do tytułu Produktu Roku). Zaznaczyć należy jednak, że jak na weterana nadal spisuje się rewelacyjnie i w niczym nie ustępuje, a nawet przewyższa niektóre z nowszych modeli konkurencyjnych firm.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Klawiatury przewodowe

W tej kategorii wyraźnie wygrała klawiatura Logitech Internet Navigator Keyboard SE, charakteryzująca się wysoką jakością wykonania, sporymi możliwościami oraz bogatym oprogramowaniem. Mimo że właściwie miała być sprzedawana tylko w wersji limitowanej, nadal znajduje się w ofercie producenta i cieszy się dużym uznaniem użytkowników. Ciekawa stylistyka (podobnie jak w klawiaturze Logitech Internet Navigator Keyboard SE zastosowano czarny kolor) oraz duża funkcjonalność to również zalety klawiatury Microsoft MultiMedia, która podobnie jak zwycięzca głosowania, jest ciekawą propozycją dla każdego użytkownika. Klawiatura Tracera to niewątpliwie jedna z najlepiej wyposażonych urządzeń, w dodatku za rozsądne pieniądze.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Modemy analogowe

Pierwsze miejsce zajął zewnętrzny model US Robotics, głównie ze względu na niewielkie wymagania systemowe oraz niezawodność. Doceniona została również prosta instalacja. Po raz kolejny US Robotics przewodzi w kategorii modemów. Drugie miejsce w rankingu zajął tym razem wewnętrzny modem wyposażony w funkcję faksu i moduł telefonu głośno mówiącego. W tym wypadku została doceniona prosta instalacja oraz intuicyjna obsługa urządzenia. Trzecie miejsce przypadło w udziale wewnętrznemu modemowi firmy Pentagram ze względu na szybkość działania oraz intuicyjne i niezwykle przydatne oprogramowanie.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: