Produkt roku 2003 - sprzęt

Spis treści

Modemy ISDN

Produkt roku 2003 - sprzęt

Asmax ISDN-TA 128 Internal

Zasłużone pierwsze miejsce należy się modemowi firmy Asmax ze względu na bardzo szybki czas nawiązywania połączeń (0,3 sekundy), wiele trybów prędkości oraz oprogramowanie do zarządzania RVS.COM. Srebrny medal otrzymują Niemcy z AVM, głównie za zastosowaną w ich modemie technologię SMD, chroniącą transmisję przed zakłóceniami z zewnątrz. Na plus można zapisać również łatwą instalację (USB).

Wielokrotny laureat wśród modemów ISDN - Microcom ISDN USB Porte - zasłużył tym razem na trzecie miejsce za szybkie nawiązywanie połączenia oraz stabilność pracy. Dużym atutem jest możliwość podłączenia dwóch urządzeń analogowych.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Monitory CRT 17 cali

Produkt roku 2003 - sprzęt

EIZO FlexScan

Produkty EIZO zdominowały kategorię urządzeń kineskopowych. Redakcja doceniła ich wysoką jakość, za którą - co prawda - należy sporo zapłacić, ale wymagający użytkownicy wiedzą, że warto. Nabywcy tych monitorów mogą oczekiwać ładnych kilku lat pracy z profesjonalnym monitorem. Siedemnastocalowy FlexScan T566 to bardzo zaawansowany model, który nie tylko doskonale nadaje się do pracy z grafiką i tekstem, ale może też uprzyjemnić wolne chwile, prezentując filmy z uruchomioną funkcją zwiększania jasności kineskopu. Wciąż mocną pozycję ma także niemłody stażem LG Flatron 700P, który zajął drugie miejsce i wyprzedził wielu nowszych konkurentów.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Monitory CRT 19 cali

Drugi model CRT EIZO z prestiżowym wyróżnieniem, a drugie miejsce zajęły dwa urządzenia - Philips 109P40 i Samsung SyncMaster 957P. Oba uzyskały w głosowaniu identyczną liczbę punktów. Zdecydowanie zwyciężył model najbardziej zaawansowany technicznie i najlepszy do zastosowań profesjonalnych. EIZO FlexScan T766 oferuje wiele nowinek technologicznych. DesktopViewer, który działa podobnie jak LightFrame Philipsa, pozwala na wyświetlanie obrazów graficznych lub zaznaczonych fragmentów ekranu w oknie o jasności do 280 cd/m2. Dodatkowo obszar ten można poddawać regulacjom jasności, kontrastu, chrominancji, gamma itd.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Monitory LCD 15 cali

Iiyama na czele. Z niewielką, ale wyraźną przewagą bardzo dobry monitor wyższej serii zwyciężył konkurenta ze stajni Samsunga. Oba monitory oferują doskonałą jakość obrazu. Iiyama jest przy tym dobrze przemyślana pod względem ergonomicznym, a ekran panelu można ustawić także w pozycji pionowej. To jedyny panel z kilkudziesięciu testowanych przez nas modeli wyświetlający obraz z jednakową jasnością na całej powierzchni ekranu. Na pochwały zasługuje bardzo naturalne odwzorowanie barw. Nie są ani trochę przejaskrawione, co dla monitora LCD jest sporym komplementem. Z kolei Samsung to monitor, który generuje obraz bardzo wysokiej jasności i może się pochwalić doskonałym kontrastem.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: