Produkt roku 2003 - sprzęt

Spis treści

Monitory LCD 17 cali

Czołowa pozycja przypadła w udziale iiyamie, której model AS4332UT jest podobny pod względem budowy do 15-calowego laureata plebiscytu na Produkt Roku. Tym razem mamy jednak do czynienia z urządzeniem o tyle nietypowym, że przygotowano je wyraźnie do zastosowań wykraczających poza standardowe podłączenie ekranu do komputerowej karty graficznej. Z tyłu panelu zainstalowano wejścia wideo standardu S-Video i komponent, dzięki którym panel można w prosty sposób przekształcić np. w telewizor. Wystarczy podłączyć do niego magnetowid i gotowe. Gniazda przydadzą się także m.in. do podłączenia odtwarzacza DVD, kamery cyfrowej itp. O jakości obrazu nie ma co dyskutować - jest bardzo dobra.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Monitory LCD 19-calowe i większe

Olbrzym Sony o przekątnej ekranu 20,1 cala został produktem roku w niezwykle interesującej kategorii. Urządzenia o wyśrubowanych parametrach najczęściej trafiają na biurka użytkowników profesjonalnych. Decydują o tym nie tylko walory użytkowe, ale i wysokie ceny, które skutecznie powstrzymują masowego odbiorcę przed ich zakupem. X202 Sony to monitor o doskonałej jakości obrazu. Nie można mieć zastrzeżeń do żadnego z parametrów. Jasność, kontrast, czas reakcji i kąty widzenia osiągają wartości nieczęsto spotykane nawet w tej klasie. Bardzo wysoka rozdzielczość - 1600x1200 pikseli - pozwala na komfortową pracę z grafiką i dużymi dokumentami tekstowymi.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Myszy optyczne bezprzewodowe

Produkt roku 2003 - sprzęt

Logitech MX700

Mysz MX700 firmy Logitech to niewątpliwie model przełomowy i właściwie nie należy się dziwić, że po raz drugi zdobywa miano produktu roku. Któż by nie chciał mieć bezprzewodowej myszy o jakości pracy niemal identycznej, jak myszy przewodowych, dodatkowo wyposażonej w bardzo dobry sensor optyczny MX, ładowarkę do baterii (pełniącą również funkcję nadajnika) oraz bogate oprogramowanie. Na drugim miejscu, podobnie jak w roku ubiegłym, uplasowała się mysz Microsoft Wireless Optical Mouse Blue. Zasłużone wyróżnienie otrzymała też mysz firmy Logitech, korzystająca z szybkiego interfejsu FastRF (identyczny zastosowano w myszy MX700).

Produkt roku 2003 - sprzęt

Myszy optyczne przewodowe

W większości przypadków myszy przewodowe właściwie niczym się nie różnią od swoich bezprzewodowych odpowiedników, tyle że mają ogony. Podobnie jest w przypadku myszy Logitech MX500, będącej przewodowym odpowiednikiem myszy MX700, zachowującym wszystkie jej zalety (ten sam kształt, liczba przycisków, oprogramowanie, sensor optyczny MX), a także Microsoft Optical Mouse Blue - przewodowego odpowiednika myszy Microsoft Wireless Optical Mouse Blue. Udana konstrukcja MX300 zastąpiona została nowszym modelem MX310, który dysponuje bardziej ergonomicznym kształtem oraz dodatkowymi przyciskami znajdującymi się po obu bokach myszy.

Produkt roku 2003 - sprzęt

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: