Produktowa ofensywa Adobe

We wtorek, 27 kwietnia, w kompleksie kinowym Silver Screen przy ul. Puławskiej odbyła się prezentacja najnowszych produktów firmy Adobe. Wypełniona niemal po brzegi sala, stała się świadkiem pierwszego w Europie pokazu nowej wersji zestawu programów do nieliniowej edycji wideo i obróbki dźwięku - Video Collection 2.5, a także prezentacji możliwości znanego już szerzej polskim użytkownikom pakietu Creative Suite.

Produktowa ofensywa Adobe

Spotkanie zostało podzielone na dwie sesje – poranną oraz popołudniową. Sesję poranną wypełniła pierwsza w Europie prezentacja możliwości najnowszej kolekcji programów kryjących się pod nazwą Video Collection 2.5. Premierowy pokaz tego pakietu miał miejsce na zakończonej kilka dni temu w Las Vegas konferencji National Association of Broadcasters. W pakiecie Video Collection 2.5 kryją się odświeżone wersje aplikacji: Audition, Premiere Pro, After Effects oraz Encore. Każda z nich, zaopatrzona w garść nowych funkcji, ukazała swoje możliwości w pełnej krasie. A było to możliwe, dzięki wprawnej dłoni pierwszego gościa i zarazem prowadzącego tę część pokazu freelancera – Roberta Hranitzkyego.

Drugą część prezentacji, poświęconą tajnikom pracy w znanym już szerzej polskim użytkownikom pakiecie Creative Suite, poprowadził uznany specjalista produktów Adobe – Peder Engrob. W przystępny, nawet dla zupełnie początkujących użytkowników, sposób wyjaśnił on kluczowe elementy każdego z programów i pokazał kilka ciekawych tricków, które wprawiły zgromadzoną publikę w niemałe osłupienie. Na uwagę zasługuje na pewno debiutujące w Creative Suite rozwiązanie do pracy grupowej – Version Cue. Pokaźną część sesji popołudniowej zajął Photoshop CS, który już w trakcie porannej części wielokrotnie pojawiał się na ekranie i aktywnie korzysta z Version Cue.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją z prezentacji produktów Adobe.