Produkty Apple coraz droższe! Oto jak zmienia się przelicznik

Apple znalazło nowy sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy. Niestety uderza on prosto w nas. Jak kształtować się będą nowe ceny sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie.

Apple zaprezentowało wczoraj nowe słuchawki Beats Studio Buds. Najnowszy model słuchawek True Wireless posiada ANC, ciekawy design i wytrzymałą baterię. Całość wyceniono na 729 zł. Jak na Apple cena wydaje się dosyć przystępna, ponieważ nowe Beatsy kosztują tyle, co ponad dwuletnie AirPodsy drugiej generacji oferujące mniejszą funkcjonalność.

Beats Studio Buds

Beats Studio Buds

Niestety to nie do końca prawda. Apple od lat kształtuje ceny swoich produktów uwzględniając przy tym aktualny kurs dolara oraz Euro. Oczywiście firma przyjmuje własny przelicznik, który nie jest zbytnio atrakcyjny dla polskich konsumentów.

Zobacz również:

  • iOS 15 powoduje kolejne problemy! Tym razem chodzi o AirPods Pro
  • Zgarnij słuchawki i rabat 200 zł przy zakupie smartfona w T-Mobile
  • Cztery nowe słuchawki TWS z linii Elite

Nowe słuchawki True Wireless Beats Studio Buds kosztują w Stanach Zjednoczonych 149,99 dolarów. Oznacza to, że są o 10 dolarów tańsze od AirPodsów drugiej generacji.

Cena słuchawek Beats Studio Buds w USA

Cena słuchawek Beats Studio Buds w USA

W Polsce słuchawki kosztują odpowiednio 729 zł oraz 799 zł. Sprawa komplikuje się jednak, gdy spojrzymy na wcześniejsze produkty firmy Apple. Szybko okaże się, że ceny wzrosły.

Cena słuchawek Beats Studio Buds w Polsce

Cena słuchawek Beats Studio Buds w Polsce

Wcześniejsze modele słuchawek Beats wyceniane na 149,99 dolarów (Powerbeats 4) kosztują w Polsce 679 zł.

Cena słuchawek Powerbeats w Polsce

Cena słuchawek Powerbeats w Polsce

Cena słuchawek Powerbeats w USA

Cena słuchawek Powerbeats w USA

Oznacza to, że przy okazji premiery Beats Studio Buds, Apple po cichu zwiększyło przelicznik i na każdych słuchawkach zarobi dodatkowe 50 zł. W chwili obecnej nie wiemy czy sytuacja jest jednorazowa, ale niestety dalsze podwyżki cen są możliwe i bardzo prawdopodobne.

Czy nowy cennik odbije się na sugerowanych cenach detalicznych iPhone'a 13? Tego dowiemy się dopiero we wrześniu.