Profesjonalne 30 cali NEC-a

MultiSync LCD3090WQXi to oznaczenie najnowszego, 30-calowego monitora LCD firmy NEC. Urządzenie przeznaczone jest do profesjonalnych zastosowań - takich jak np. obróbka grafiki, edycja wideo oraz projektowanie CAD/CAM.

LCD3090WQXi przeznaczony jest przede wszystkim do profesjonalnych zastosowań. Dysponuje 12-bitową programowaną tablicą przejść (LUT) i charakteryzuje się szeroką skalą barw, która odpowiada 102 % przestrzeni NTSC. Nowość oferuje użytkownikowi panoramiczny ekran o przekątnej wynoszącej 30 cali, dzięki któremu jest w stanie wyświetlić obraz w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Może on ponadto skorzystać z dwóch wejść cyfrowych DVI-D oraz technologii zabezpieczeń HDCP.

Wybrane cechy nowości:

ColorComp - funkcja, dzięki której monitor koryguje wszystkie nieprawidłowości do najbardziej optymalnych poziomów, zgodnie z zapisanymi fabrycznie parametrami

X-Light Pro - monitorowanie zmian w podświetleniu matrycy, reprodukcji jasności i kolorów oraz ich automatyczna korekta wewnętrzna

AmbiBright - automatycznie dostosowuje ekran do warunków oświetlenia panujących w miejscu pracy

Black-Level Adjustment - umożliwia automatyczne dostosowanie poziomu czerni w zakresie pełnej skali szarości

Digital CableComp - kabel łączący monitor ze źródłem sygnału może mieć długość nawet do 100 metrów.

LCD3090WQXi objęto 4-letnim okresem gwarancji i wyceniony na 2200 USD. Do sprzedaży powinien trafić w przyszłym miesiącu.

Więcej informacji.