Profesjonalne 30 cali od Eizo

Z początkiem 2008 roku na biurkach osób profesjonalnie zajmujących się grafiką zagości nowy monitor LCD firmy Eizo. Mowa tu o modelu o oznaczeniu ColorEdge CG301W, który oferuje ekran o 30-calowej przekątnej.

Model ColorEdge CG301W, który przeznaczony jest do profesjonalnych zastosowań, oferuje 30-calowy, panoramiczny ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Użytkownik ma ożliwość podłączenia dwóch różnych komputerów (dwa wejścia DVI-D) i wyświetlenia dwóch obrazów obok siebie (charakteryzują się one szeroką skalą barw odpowiadającą 97 % standardu Adobe RGB) otrzymując dzięki temu do dyspozycji dwa osobne "wyświetlacze", każdy o rozdzielczości 1200 x 1600 pikseli (funkcja picture-by-picture). W obróbce grafiki ma pomóc sprzętowa kalibracja z wykorzystaniem 12-bitowej tabeli kolorów oraz czas reakcji matrycy na poziomie 6 milisekund (półtony).

Eizo ColorEdge CG301W

Eizo ColorEdge CG301W

Deklarowany poziom jasności oraz współczynnik kontrastu to odpowiednio 250 cd/m2 i 850:1, natomiast kąty widzenia poziomego i pionowego są sobie równe i wynoszą po 178 stopni. Warto też wspomnieć o funkcji Fine Contrast, która pozwala użytkownikowi w szybki sposób zoptymalizować ustawienia (jasność, kontrast i temperatura barw) dla każdej aplikacji, możliwości obrócenia monitora o 90 stopni (funkcja pivot) oraz hubie USB. Producent nie zapomniał też o wsparciu technologii zabezpieczeń HDCP.

Nowość trafi do masowej produkcji pod koniec tego roku. Zostanie objęta 5-letnią gwarancją i będzie kosztowała, wedle niepotwierdzonych informacji, około 4300 USD.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.