Profesjonalne CV - żeby chcieli Cię wszędzie!

Zauważysz kilka kategorii:

- Basic (Podstawowe) - to standardowe, eleganckie szablony. Zwykle będziesz korzystał właśnie z nich.

- Job specific - tutaj masz do dyspozycji coś absolutnie wbijającego w ziemię - szablony dostosowane do konkretnych zawodów. Jest programista, jest naukowiec, jest pracownik baru czy kierownik. Do wyboru, do koloru, tyle że... po angielsku. Jednak będą one dla ciebie nieocenione, jeśli chcesz wyjechać poza Polskę albo starasz się o stanowisko, na którym wymagana jest znajomość języka. Nie, nie namawiamy cię, byś kogokolwiek oszukiwał, skądże znowu - czasami jednak warto się upewnić, jak w języku urzędowym nazywa się miejsce urodzin...

- Situation specific - tutaj znajdziesz szablony, które skojarzono z etapem twojego życia. Jest coś dla ucznia, jest dla studenta. Niestety, również tylko po angielsku.

Nie wiemy, jaka jest twoja sytuacja. Zalecamy jednak zapoznanie się z przykładami w kategoriach Situation specific i Job specific, by później przejść do opcji Basic. W razie czego zawsze możesz skorzystać z klawiszy Back i Forward znajdujących się w lewym górnym rogu kreatora.

Basic - do wyboru, do koloru

Kiedy wejdziesz już do kategorii Basic, przyjrzyj się jej uważnie. Widok miniaturek jest nieoceniony, ale by mieć dodatkowe wsparcie, naciśnij Rating | Rating. Szablony zostaną wtedy uporządkowane według ocen, które wystawiali im użytkownicy. Uważaj, nie bierz pierwszego z brzegu, bo znowu wpadniesz w pułapkę "jestem-taki-sam-jak-tysiąc-innych". Lepiej się rozejrzyj za czymś ładnym i nietuzinkowym.

W dobrym guście jest...

Zdziwisz się: nadmiar ozdobników i elementów na wydruku wcale nie uprzyjemnia kontaktu z nim. Przypomnij sobie witrynę Google - czyż nie kochasz jej za jej czystość i ascetyczność? A jak podobają ci się strony WWW, na których autor zamieścił wszystko i co drugie zdanie wkleja animowany obrazek? Paskudne, prawda?

Spróbuj dowiedzieć się, jakie studia kończył człowiek, który będzie oglądał twoje CV. Zwykle jest on znany, dowolna wyszukiwarka internetowa pomoże ci go odnaleźć. Jeśli studiował kierunek ścisły - matematykę, fizykę, astronomię itp. - masz go w garści!

Tacy ludzie bardzo często piszą prace magisterskie i doktorskie używając systemu LaTeX (czyt. latech) i formatują je w ten sposób, by linie były zbite w pionie (odstęp: 1), wyjustowane, a boczne marginesy pozostawiają bardzo szerokie - sami bowiem przebijali się przez setki podobnych tekstów w czasie studiów.

Dlatego właśnie twój wybór padnie na szablon Functional resume (Vertical theme), który jest czysty i minimalistyczny.

Profesjonalne CV - żeby chcieli Cię wszędzie!

Otwarty szablon


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: