Profesjonalne CV - żeby chcieli Cię wszędzie!

Uzupełnianie

Masz już szablon, możesz umieścić w nim twoje dane. Jest on dużo lepszy niż to, czym Microsoft raczył nas jeszcze kilka lat temu - nie wyzierają z niego bowiem wzięte z sufitu dane jakiegoś dyrektora, który osiągnął olbrzymie sukcesy i zwiększył wydajność firmy o 180 procent.

Po lewej stronie wpisz swoje dane adresowe. Po prawej szablon zaproponuje ci uzupełnienie informacji o życiowym celu oraz zamieszczenie danych o osiągnięciach. To nowy trend w psychologii, który zaleca zaraz na samym początku zaprezentowanie czegoś robiącego wrażenie. Tym czymś jest rys indywidualny, który ma wprawiać w podziw - np. "Chciałbym wyrzeźbić na ziarnku ryżu całą 'Iliadę'" - albo zachęcać do zatrudnienia. Osiągnięcia natomiast obiektywnie potęgują wrażenie naszego absolutnego profesjonalizmu.

Przyznajemy, to najtrudniejsze do uzupełnienia pola - czasem nie obędzie się bez porady partnera czy partnerki. Staraj się być szczery, jeśli zostaniesz poddany testom psychologicznym, osoba cię zatrudniająca bardzo szybko wychwyci, czy napisałeś prawdę.

Później jest już z górki: wpisz historię pracy (Work history), najlepiej z numerami telefonów twoich poprzednich przełożonych, o ile tylko miałeś z nimi dobry kontakt. W wierszu Education szybko opisz wykształcenie. Pamiętaj, w obu tych polach idzie się zawsze wspak, czyli tuż pod Wykształcenie napiszesz "Uniwersytet Poznański", później "I Liceum Ogólnokształcące" itp.

To koniec?

Chcesz wiedzieć, z jakiego szablonu skorzystać podczas tworzenia listu motywacyjnego? Interesuje cię zakończenie tekstu? A może wolałbyś zająć się czymś ciekawszym, na przykład tworzeniem etykietek do płyt CD? Doskonale!

Profesjonalne CV - żeby chcieli Cię wszędzie!

Widok na powstający list motywacyjny (wykorzystujemy szablon odpowiedzi na list)

Kliknij tu lub tu, żeby poznać 199 porad do Microsoft Office 2007 - od najprostszych i najbardziej banalnych, do nietypowych. Wiemy, że przygotowane przez nas materiały ci się spodobają. A to nie koniec - już pracujemy nad kolejnymi częściami, w których zajmiemy się wykresami do wszystkiego w Excelu 2007, profesjonalną broszurą w Publisherze 2007 (uczymy się na własnych błędach), optymalizacją pracy w Wordzie 2007 i tak dalej, i tak dalej.

Zapraszamy!