Profesjonalne CV - żeby chcieli Cię wszędzie!

Mówi się, że szkoła nie przygotowuje do konfrontacji z rynkiem pracy. Jak zaprezentować się prezesowi wymarzonej firmy? Jak zrobić profesjonalne wrażenie już na starcie? Odpowiedź jest jedna: trzeba przygotować naprawdę rewelacyjne CV i list motywacyjny. Jeśli rozejrzysz się w Internecie w poszukiwaniu przykładowych CV, znajdziesz albo bardzo kiepskie wzory, albo oferty umożliwiające zakup odpowiednio przygotowanego dokumentu za kilkanaście złotych, albo wreszcie ładne, profesjonalnie wykonane CV, które... znaleźli i czym prędzej wykorzystali wszyscy twoi konkurenci. Chcesz się spalić już na samym starcie? Jeśli nie, uruchom Worda 2007 (może być beta) i do dzieła! Pobierz też bezpłatnie przygotowany przez nas plik PDF, w którym znajdziesz wiele porad dotyczących korzystania z pakietu Microsoft Office 2007.

Profesjonalne CV - żeby chcieli Cię wszędzie!
Pamiętaj, poniższy przewodnik przyda ci się nie tylko wtedy, gdy poszukujesz pracy w Polsce. Jeśli wyjeżdżasz do Irlandii - lub gdziekolwiek indziej! - poproś kogoś o pomoc w przygotowaniu CV w wersji angielskiej. Wydrukuj ją sobie później w kilku egzemplarzach na ładnym, błyszczącym papierze, zapakuj do walizki i jedź.

Czytałeś zapewne reportaże opisujące Polaków w Londynie i Dublinie. Zapewniamy cię: wszyscy oni "poszli na żywioł" i uznali, że skoro nie znają języka, to już w ogóle nie muszą się do niczego przygotowywać, bo "zawsze coś się znajdzie". Nie bądź naiwniakiem, zwiększ swoje szanse. Twój potencjalny pracodawca zrobi wielkie oczy, gdy podsuniesz mu pod nos eleganckie CV. Najlepiej takie, którego nawet on sam nie będzie w stanie zrobić.

Profesjonalne CV - żeby chcieli Cię wszędzie!

Kreator nowych dokumentów

Zaczynamy

Uruchom Worda 2007 i kliknij logo Office | New. Następnie połącz się z Internetem i w polu wyszukiwania po prawej stronie wpisz "cv" (bez cudzysłowów). Odczekaj chwilę... Aplikacja połączy się z witryną Microsoftu i pobierze miniaturki szablonów. Nawet jeśli przerwiesz, w menu po lewej stronie pojawi się dodatkowa opcja Resumes - to właśnie poszukiwane przez ciebie CV.

Profesjonalne CV - żeby chcieli Cię wszędzie!

Pobieranie szablonów CV