Profesjonalne LCD Sony

Sony zaprezentowało pierwsze monitory LCD przeznaczone do profesjonalnego zastosowania w procesie obróbki wideo. Urządzenia należą do serii LMD w skład której wchodzą m.in. modele z ekranami 16:9.

Wersje szerokoekranowe to LMD-170WS oraz LMD-230WS. Jak się można domyślić z symboli, pierwszy dysponuje matrycą 17", a drugi 23". Urządzenia posiadają dwa zewnętrzne komponenty wyposażone w wejścia wideo, sloty przeznaczone na karty rozszerzeń oraz moduły zasilania. Podstawowa wersja zawiera wejścia kompozytowe, komponentowe oraz VGA. Panel montuje się na specjalnym stelażu. Monitor może wyświetlać obrazy zgodne ze standardem telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV (m.in. sygnał 1080 z przeplotem, 720 bez przeplotu oraz 1080 w trybie filmowym z zachowaniem płynności 24 klatek na sekundę).

Trzy pozostałe modele nowej serii – LMD-440, LMD-530, LMD-720W to urządzenia, które należy instalować w specjalnych stelażach z których powstają tzw. ściany monitorów. Monitory mają złącze przygotowane do umieszczenia w nim opcjonalnych kart rozszerzeń pozwalających na wyświetlanie obrazu w nietypowych standardach (np. SDI, HD-SDI).

Wszystkie modele posiadają panel kontrolny umieszczony na przodzie obudowy. Korzystając z niego można ustawić kontrast, kolor, jasność oraz dokonać synchronizacji monitora z urządzeniem źródłowym.

Cena modelu LMD-720W to 2299 USD. Panoramiczny LMD-170WS kosztuje 3200 USD, a LMD-230WS 3850 USD.


Zobacz również