Profesjonalne studio muzyczne w domu

Jest już dostępna najnowsza wersja jednego z najlepszych programów do obróbki dźwięku. Sound Forge 7 to doskonała propozycja, która sprawdza się zarówno w profesjonalnych studia muzycznych, jak i w domowych warunkach.

Mimo powiększenia liczby opcji program nadal pozostaje prosty, skuteczny i intuicyjny. Sound Forge dedykowany jest do edycji audio, wspomagania procesu nagrywania, nakładania efektów dźwiękowych i kodowania sygnałów. Aplikacja obsługuje wszystkie popularne formaty plików dźwiękowych (m.in. MP3, WAV, OGG, VOX) w tym media strumieniowe - Real Audio G2 oraz Active Streaming Format (ASF).

Wybrane nowe funkcje w programie Sound Forge 7.0:

- Mierniki VU/PPM do odtwarzania i nagrywania poziomów RMS. Zwiększają zakres kontroli nad projektem w procesie masteringu.

- Media Explorer z możliwością podsłuchu plików. Użytkownik może swobodnie przenosić pliki i regiony pomiędzy Explorerem a obszarem roboczym lub innym otwartym plikiem. Ułatwia to szybsze kopiowanie, miksowanie, przenikanie, itp..

- Tworzenie plików projektu. Sesje edycyjne zawierające pełną historię wykonanych operacji mogą być teraz zapisywane w nowym formacie - Sound Forge project (.frg) .Daje to możliwość ponownego otwarcia pliku w późniejszym czasie i kontynuacji pracy.

- Automatyczne nagrywanie z funkcją czasu. Rejestracja dźwięku może być zaprogramowana z regularnymi odstępami poprzez wbudowany terminarz.

- Nowa metoda rejestracji dźwięku. Sound Forge jest teraz w stanie automatycznie rozpocząć lub zatrzymać nagrywanie, kiedy poziom wejściowy dźwięku osiągnie ustaloną przez nas wartość.

- Wskaźnik poziomu i obwiednia dla każdego pliku. W celu zwiększenia precyzji czynności edycyjnych każdy z plików posiada graficzny wskaźnik poziomu i obwiednie.

- Automatyzacja efektów (wtyczki). Pozwala na automatyzację poziomu głośności, opóźnień, itp. z pełną kontrolą obwiedni dla każdego parametru.

- Nowe generatory szumów - White, Pink i Brown. Sound Forge 7.0 posiada nowe generatory szumów - Pink, White i Brown, niezastąpione przy testowaniu audio, analizie dynamiki pomieszczenia i wykonywaniu innych pomiarów akustycznych.

- Rozbudowany analizator widma. Pozwala na kontrolę nagrania i użytych efektów w czasie rzeczywistym, nakładanie na siebie wielu widoków w celu porównania i łatwego dopasowania częstotliwości jednego pliku do innego.

- Obsługa plików 24fps DV video. Sound Forge 7.0 w pełni obsługuje format 24fps DV.

- Wykrywanie i odznaczanie miejsc, w których pojawiło się obcinanie (clipping). Program skanuje pliki i automatycznie wykrywa i odznacza miejsca, w których pojawił się efekt obcinania.

Program jest już dostępny w sprzedaży (wersja elektroniczna), a jego cena to 1400 złotych netto. Od 15 października dostępna będzie także wersja pudełkowa. Będzie ona co prawda droższa (1800 złotych netto), ale w zestawie nabywca otrzyma dodatkowo program CD Architect, który jest bardzo dobrym narzędziem do masteringu i nagrywania płyt.

Więcej informacji:

http://www.glasspalace.pl

Wersja demo programu jest do pobrania z naszego FTP’a:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2058/Sound_Forge_7_0.html