Profesjonalne wydruki od Epsona

Stylus Pro 3800 to nowa kolorowa drukarka atramentowa, którą zaprezentowała firma Epson. Dołączy ona do grona urządzeń przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań.

Drukarka Epson Stylus Pro 3800 przeznaczona jest do profesjonalnych zastosowań. Z pewnością znajdzie ona zastosowanie w pracowniach projektowych i graficznych, potrafi bowiem drukować w formatach od A6 do A2 w maksymalnej rozdzielczości 2880 x 1440 dpi. Wydruk kartki formatu A2 (rozdzielczość 1440x720 dpi) trwa 6 minut i 45 sekund.

Profesjonalne wydruki od Epsona

Epson Stylus Pro 3800

Urządzenie wyposażono w system atramentów UltraChrome K3 (który jest następcą systemu UltraChrome). Składa się on z ośmiu wkładów (cyan, magenta, yellow, light cyan, light magenta, light black, light light black, photo black lub matte black). Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie szerokiej skali szarości oraz szerokiej gamy kolorów. W prosty sposób będziemy również mieli możliwość (w zależności od potrzeb) wymiany pojemnika z czernią matową na pojemnik z czernią fotograficzną. Co ważne, możemy być też spokojni o trwałość naszych wydruków. Wedle zapewnień producenta, bez obawy możemy je przechowywać przez 75 lat (kolor) i 100 lat (mono). Warto dodać, że wydruki są również wodoodporne.

Urządzenie używa do komunikacji z komputerem interfejsu USB 2.0 i jest przygotowane do pracy w sieci (moduł Fast Ethernet). Epson Stylus Pro 3800 powinien trafić do sprzedaży w listopadzie w cenie 1500 euro.

Strona producenta: Epson.