Profesjonalny projektor w szkole?

Szkolny projektor zazwyczaj kojarzy nam się z niewielkim urządzeniem zainstalowanym na stałe w sali lekcyjnej, pełniącym rolę pomocy dla nauczyciela. Coraz częściej spotykane są również projektory interaktywne wspomagające naukę poprzez możliwość bezpośredniego rysowania na ekranie. Niektóre placówki edukacyjne wykorzystują również mobilne urządzenia pozwalające na wyświetlanie obrazu w kilku salach bez specjalnej instalacji. Rosnące wymagania oświatowe oraz coraz większa potrzeba wykorzystania projektora na większych powierzchniach generuje wzrost zainteresowanie sektora edukacyjnego projektorami profesjonalnymi dającymi możliwość wyświetlania dużego, jasnego obrazu.

Naprzeciw takim wymaganiom wychodzi NEC Display Solutions z szeroką ofertą półprofesjonalnych i profesjonalnych projektorów instalacyjnych, które doskonale znajdują zastosowanie na szkolnych aulach czy salach gimnastycznych, podczas specjalnych uroczystości.

Profesjonalny projektor w szkole?

Dobrym przykładem profesjonalnego projektora, którego z powodzeniem użyjemy w przypadku szkolnej auli jest rodzina modeli P, z której ciekawą propozycją może być projektor NEC P554U. Wyposażony w technologię LCD i lampę o jasności 5500 ANSI Lumenów projektor doskonale sprawdzi się w jasnym otoczeniu generując czytelny obraz w rozdzielczości 1920x1200 pikseli. Dzięki atrakcyjnemu współczynnikowi projekcji, obiektywowi wysokiej jakości oraz łatwości regulacji NEC P554U pozwoli na wyświetlanie dużego obrazu z bliska oraz proporcjonalnego do wielkości sali obrazu z jej końca. W przypadku kiedy liczy się dla nas również bardzo długi czas pracy projektora na jednym źródle światła doskonałym wyborem będzie NEC P525UL – projektor wyposażony w laserowe źródło światła współpracujące w zamkniętym układzie optycznym z technologią LCD. To unikalne połączenie pozwala osiągnąć czas pracy nawet 36 000 godzin bez potrzeby wymiany źródła światła! Dodatkowo projektor jest ponadprzeciętnie zabezpieczony przed dewastującym wpływem kurzu. NEC P525UL to również bardzo niski poziom generowanego hałasu, który wynosi poniżej 30dB w trybie pełnej jasności – to mniej niż ludzki szept. NEC P525UL to również możliwość prowadzenia bezprzewodowej prezentacji. Zintegrowana funkcja MultiPresenter pozwala na wyświetlanie prezentacji z dowolnego urządzenia z zainstalowaną darmową aplikacją NEC. Pozwala to ograniczyć koszty instalacji i znacząco zwiększyć elastyczność prowadzenia wystąpienia.

Profesjonalny projektor w szkole?

W przypadku wykorzystania projektora w szkolnym sensie filmowym dla większej liczby widzów najlepszą propozycją będą projektory NEC z serii PA posiadające wymienną optykę. NEC PA653U to profesjonalny, instalacyjny projektor z wymienną optyką wyposażony w gwarantującą wysoką jasność zarówno bieli, jak i kolorów technologię LCD. Wyświetlając obraz w rozdzielczości 1920x1200 pikseli z jasnością 6500 ANSI Lumenów NEC PA653U sprawdzi się w każdej wielkości sali. Dodatkowo dzięki niewielkim gabarytom projektora można go w prosty sposób przenieść organizując wydarzenie szkolne na sali gimnastycznej lub nawet w plenerze. Dla bardziej wymagających NEC proponuje projektor NEC PA803UL wyświetlający obraz o jasności 8000 ANSI Lumenów. Projektor wykonano w unikalnej technologii laserowego podświetlenia połączonego z zamkniętym układem optycznym LCD. Oprócz bardzo wysokiej jasności i żywotności źródła światła sięgającej 36 000godzin, projektor charakteryzuje się ponadprzeciętną odpornością na zakurzenie, co pozwala uniknąć zanieczyszczenia toru optycznego, a w konsekwencji mocnego obniżenia jasności wyświetlanego obrazu. To rozwiązanie, które sprawdzi się w każdych, nawet najcięższych szkolnych warunkach pozostając sprawnym przez wiele lat.

Szeroka oferta NEC to również tradycyjne, niewielkie projektory z serii NEC MC oraz NEC ME – pozwalające cieszyć się jasnym, wyraźnym obrazem na niewielkich ekranach zainstalowanych bezpośrednio w salach lekcyjnych. Wszystkie projektory z serii MC oraz ME wyposażone zostały w możliwość bezprzewodowej transmisji obrazu z urządzeń mobilnych i komputerów za pomocą darmowej aplikacji MultiPresenter. To nowoczesne podejście pozwala znacznie poszerzyć elastyczność prowadzenia zajęć. Projektory z serii MC oraz M, a także wspominane wcześniej projektory z serii P posiadają darmową opcję rozszerzenia gwarancji na lampę do 3 lat - jeżeli są wykorzystywane w edukacji. Wystarczy tylko do 6 tygodni po zakupie zarejestrować zakupiony projektor na stronie producenta.

Więcej o rozwiązaniach NEC dla edukacji tutaj.

Profesjonalny projektor w szkole?