Profesor Henry

Profesor Henry ukazał się ostatnio w udoskonalonej wersji 5. Także i tym razem fani nie zawiedli się na nowej odsłonie.

Profesor Henry ukazał się ostatnio w udoskonalonej wersji 5. Także i tym razem fani nie zawiedli się na nowej odsłonie.

Profesor Henry

W pakietach z programem jest coraz więcej płyt - już po dwie w każdej części, a jeszcze pojawi się trzecia. Producent powinien chyba pomyśleć o zestawie na DVD, bo mając jedną część, trudno się powstrzymać od kupienia pozostałych, a rynek jest chyba wystarczająco nasycony odtwarzaczami DVD.

Wiele lat rozwoju programu, opartego w dużej mierze na reakcjach użytkowników, powoduje, że Profesor Henry jest w pełni dojrzałym, wszechstronnym narzędziem edukacyjnym, które doskonale uzupełnia kursy językowe - książkowe czy komputerowe.

Obecna wersja to już de facto cztery części - obok Gramatyki oraz Rozumienia ze słuchu i Konwersacji na rynku pojawi się lada moment Słownictwo, podzielone na poziom 1. (Beginner i Pre-Intermediate) i poziom 2. (Intermediate i Advanced). Oczywiście Profesor naucza klasycznej, brytyjskiej wersji angielszczyzny, bo ona obowiązuje w polskim szkolnictwie i na egzaminach.

Co nowego

Profesor Henry

Dla użytkowników najważniejsze będzie zapewne poważne rozszerzenie zasobów nagrań - obecnie w sło- wniku jest ok. 20 tys. wyrazów, poszerzono też bazę nagrań rozmówek i wideo. Rozumienie ze słuchu i wymowa to najtrudniejsze sprawności, dlatego program wyszedł mocno naprzeciw tym potrzebom.

W Gramatyce, która została zmieniona i uzupełniona, dodano sporo zagadnień na poziomie zaawansowanym i rozszerzono zestaw przykładów - wszystkie są obecnie udźwiękowione. Dotychczasowych użytkowników ucieszy na pewno pojawienie się ćwiczeń dla zaawansowanych,oznaczonych jako poziom 4., które usprawniają czynne posługiwanie się regułami i strukturami językowymi wymaganymi na egzaminach FCE i CAE. Jako osobną aplikację dodano też testy gramatyczne weryfikujące znajomość reguł.

No i oczywiście przygotowano serwis językowy w Internecie.

Informacjehttp://www.edgard.com.pl

Cena 59,90 zł za każdą część (upgrade 29,90 zł)