Profesor Henry 4 - Słownictwo i Konwersacje

Część Słownictwo i Konwersacje, dostarczana na dwóch płytach CD, uzupełnia Gramatykę i Rozumienie ze słuchu.


Część Słownictwo i Konwersacje, dostarczana na dwóch płytach CD, uzupełnia Gramatykę i Rozumienie ze słuchu.

Komplet narzędzi Profesora Henry'ego został zamknięty i trzeba z satysfakcją przyznać, że obecna wersja programu zbliża się już do edukacyjnego ideału.

Dużo słówek

Profesor Henry 4 - Słownictwo i Konwersacje

Zasoby leksykalne są rzeczywiście imponujące - obecnie obejmują już 12 tysięcy słów (dobranych na podstawie słowników frekwencyjnych!), zwrotów i zdań. Właśnie 3200 przykładowych zdań można uznać za najważniejszy i najcenniejszy nabytek programu, gdyż dzięki temu może być znacznie lepiej zilustrowany uzus językowy - nie jest to przecież możliwe wyłącznie za pomocą list słówek. Niemal cały dostępny materiał został udźwiękowiony, dzięki czemu znacznie łatwiej go opanować.

Szacowana przez autorów liczba 400 godzin nauki wydaje się zbliżona do prawdy, gdyż zgromadzone zasoby językowe (dialogi, słowa, zdania) można ćwiczyć na różne sposoby, szlifując najrozmaitsze sprawności językowe - system statystyk w poglądowy sposób ilustruje postępy w nauce. Podział słownictwa na kategorie tematyczne sprzyja systematyzacji nauki, gdyż oferowane lub samodzielnie generowane przez użytkownika ćwiczenia można dopasować do przerabianego kursu językowego (książkowego czy komputerowego). Kursy takie, zwłaszcza książkowe, zazwyczaj oferują ograniczone zasoby słownictwa, a Profesor Henry co najmniej trzykrotnie je przekracza.

Trzeba poznać interfejs

Zasługuje na pochwałę coraz lepsza ergonomia obsługi programu. Warto jednak zwrócić uwagę na drobną wadę - w trakcie ćwiczeń ze zdaniami zdarza się, że ciemny element tła zasłania fragment zdania. Trzeba też pamiętać, że rosnąca funkcjonalność programu wymaga nieco namysłu i pracy nad opanowaniem obsługi - aby rozumieć interfejs i sprawnie się nim posługiwać, trzeba sporo poćwiczyć. To oczywiście nie krytyka programu, lecz stwierdzenie faktu.

Producent Edgard Multimedia

Informacje:http://www.edgard.com.pl

Cena: 79 zł