Profil Google+ zastąpi twój profil Bloggera

Koncern Google ogłosił, że pierwszym etapem integracji Google+ z platformą blogową Blogger będzie zastąpienie profilu Bloggera profilem z usługi Google+.

Google i Blogger

To ważna informacja. Wreszcie Blogger uzyska to, czego mu do tej pory najbardziej brakowało - sposób na promocję i dostęp do społeczności. Teraz prowadzenie bloga na Bloggerze automatycznie pozwoli promować blog w zdobywającym popularność na całym świecie serwisie społecznościowym.

Anonimowi blogerzy mają problem?

Jednak ta zmiana nie spodoba się na pewno tym, którzy publikują swój blog pod pseudonimem, jako że usługa Google+ wymaga używania prawdziwego imienia i nazwiska.

- Dlatego zmiana jest opcjonalna - powiedział Vardhman Jain, inżynier z Google.

Google zapowiedziało też, że ten problem rozwiąże wprowadzenie pseudonimów do Bloggera. Nie wiadomo jednak kiedy się to stanie. Według mnie integracja profili Bloggera z Google+ to trafne posunięcie i przyniesie dużo korzyści. Nie spodoba się to tylko tym, którzy anonimowo publikują treści na swoich blogach.

Zamiana profili Bloggera już za kilka tygodni

Opcja zmiany profilu Bloggera na profil Google+ jest obecnie dostępna w Blogger In Draft, miejscu w którym deweloperzy mogą sprawdzić nowe opcje, zanim staną się one dostępne dla wszystkich. Opcja zamiany profili ma być publicznie dostępna w ciągu kilku tygodni.

Google+ zintegruje wszystkie usługi Google

Google+ wystartowało kilka miesięcy temu, a już ma 40 milionów użytkowników. Larry Page, szef Google, powiedział, że Google+ nie ma być oddzielnym serwisem społecznościowym, lecz miejscem integrującym wszystkie usługi Google. Niedawno Google zapowiedziało zmianę nazwy Bloggera.

Integracja Bloggera z Google+ to strzał w dziesiątkę?

Ale jednak większość blogerów nie ukrywa się i dla nich, nowe możliwości prezentacji swojego bloga z pewnością będą atrakcyjne. i Wreszcie Google+ do czegoś się przyda, bo do tej pory serwis w konkurencji do Facebooka był mało przydatnym tworem. Teraz się to zmieni.