Profile Mechanic 1.0

System kalibracji koloru dla monitorów i skanerów. W zestawie jest mały kalibrator, który pozwala stworzyć indywidualny profil ICC.

System kalibracji koloru dla monitorów i skanerów. W zestawie jest mały kalibrator, który pozwala stworzyć indywidualny profil ICC.

Narzędzie Profile Mechanic składa się z dwóch niezależnych programów, które są sprzedawane oddzielnie. Pierwszy, o nazwie Profile Mechanic Monitor, służy do kalibrowania monitorów CRT i LCD i do tworzenia profilów ICC. Profile Mechanic Scanner natomiast pozwala kalibrować skanery oraz, co ciekawe, aparaty fotograficzne.

Profile Mechanic 1.0

Profile Mechanic 1.0

Do kalibrowania monitorów służy mały kolorymetr podłączany do komputera złączem USB. Po wyłączeniu wszystkich istniejących profilów jest wykonywany rozbudowany zestaw testów ekranowych, które pozwalają ustalić temperaturę barw i docelową wartość gamma. Po zakończeniu testów wyświetlany jest wykres CIE z trójkątem, który wskazuje odległość uzyskanych wartości kolorów, czerwonego, zielonego i niebieskiego, od wartości idealnych. Można także przełączyć się do widoku graficznego, który przedstawia analogiczne dane w postaci krzywych. Program automatycznie tworzy profil ICC, który zostanie wybrany jako profil domyślny dla danego systemu. Proces kalibrowania należy powtarzać co kilka tygodni dla monitorów CRT oraz co kilka miesięcy dla ekranów LCD.

Równie prosta jest obsługa programu Scanner, który ma bardzo podobny interfejs do narzędzia Monitor. Zeskanowane zdjęcie kolorowe należy zaimportować do programu, który porówna je z plikiem referencyjnym z oryginalnymi kolorami. Następnie zostaje zapisany gotowy plik profilu, który powinien być wykorzystany podczas operacji skanowania.

Produkt: Profile Mechanic

Producent: Digital Light & Color

Cena: Monitor - 180 USD, Scanner - 60 USD

konkurenci: GretagMacbeth Eye-One, LaCie BlueEye

Kontakt:http://www.dl-c.com

Za:

Prostota obsługi, dobra jakość wyników, niska cena.

Przeciw:

W systemie Windows niemożliwa obsługa wielu monitorów.