Program Parallels coraz bliżej wersji końcowej

Firma Parallels przedstawiła wersję beta swojego programu Parallels Desktop, który wykorzystuje technologię wirtualizacji do równoległego uruchamiania wielu systemów operacyjnych na Macintoshu z procesorem Intela.

Program obsługuje wiele systemów operacyjnych, włącznie z wszystkimi wersjami Windows (3.1, 3.11, 95, 98, Me, 2000, NT, XP, 2003), różnymi dystrybucjami Linuksa, Solaris, OS/2, eComStation i MS-DOS. Poszczególne systemy działają w bezpiecznych maszynach wirtualnych, które są uruchamiane w ramach Mac OS-a X. Więcej informacji na temat wirtualizacji można znaleźć w czerwcowym numerze Macworlda. W aplikacji dostępne są kreatory umożliwiające instalację tych systemów operacyjnych na Macu.

Nowa wersja programu cechuje się nowym interfejsem użytkownika, lepszą wydajnością i większą stabilnością. Poprawiono także obsługę USB, sieci i karty dźwiękowej.

Wersję testową można pobrać bezpłatnie ze strony producenta (wymagana jest rejestracja). Końcowa wersja programu będzie kosztowała 50 USD, natomiast wcześniejsze złożenie zamówienia pozwoli obniżyć cenę o 10 USD.

W Internecie pojawił się film, który przedstawia czarnego MacBooka z uruchomionymi trzema systemami operacyjnymi. Film można obejrzeć w tym miejscu.