Program ochronny Vobis dla zakupionego sprzętu

Vobis wprowadza do oferty program dodatkowego ubezpieczenia sprzętu elektronicznego, kupionego w sklepie tej firmy. Użytkownik może przedłużyć gwarancję producenta, wykupić ubezpieczenie od kradzieży lub uszkodzenia mechanicznego bądź też nabyć pakiet złożony z obu tych pozycji.

Jak czytamy w regulaminie usługi, jest ona skierowana do nabywców komputerów stacjonarnych i przenośnych, monitorów i telewizorów, drukarek, aparatów i kamer cyfrowych, konsol do gier, odtwarzaczy MP3, projektorów, urządzeń GPS, jak również telefonów i smartfonów oraz "innych urządzeń zgodnych z aktualną specyfiką towarową". Cena zakupionego sprzętu nie może być jednak wyższa niż 10 tys. zł.

Vobis oferuje trzy warianty ochronne:

- przedłużenie gwarancji producenta o 12 lub 24 miesiące (maksymalnie do 4 lat). Użytkownik może z niego skorzystać w chwili zakupu lub po jego dokonaniu, jednak nie później niż 6 miesięcy od nabycia sprzętu. Przysługuje mu naprawa lub wymiana sprzętu w wypadku poważnego uszkodzenia.

- ubezpieczenie od kradzieży lub uszkodzenia w wyniku przepięcia. Klient optujący za tym rozwiązaniem musi je wykupić równocześnie z nabywanym urządzeniem. Okres ochronny - w zależności od wybranej opcji - trwa 12, 24, 36 lub 48 miesięcy.

- pakiet przedłużenie gwarancji+ubezpieczenie (ochrona trwa do 4 lat).

Regulamin usługi wyłącza odpowiedzialność Vobis w wypadku uszkodzenia sprzętu będącego wynikiem "konfliktu zbrojnego, wojny, zamieszek, strajków, aktu terroryzmu, wybuchu nuklearnego" oraz zdarzeń o charakterze naturalnym, takich jak powodzie czy trzęsienia ziemi. Oprócz tego, ubezpieczenie nie pokrywa szkód zaistniałych, gdy sprzęt zostanie skradziony inaczej niż w wyniku włamania i rabunku (i w miejscu innym niż mieszkanie czy siedziba firmy) .

Cennik usług ochronnych Vobis dostępny jest na stronie firmy w postaci pliku PDF.