Programiści wciąż na fali

W czerwcu portal infoPraca.pl opublikował 1300 ogłoszeń o pracę dla informatyków (2500 rok wcześniej). Najczęściej pracodawcy poszukują programistów, do których skierowanych jest aż 30% ofert.

W czerwcu br. w internetowej giełdzie infoPraca.pl pracodawcy z branż związanych z informatyką, telekomunikacją i e-commerce poszukiwali ponad 1300 pracowników. To prawie o połowę mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy liczba ofert pracy dla informatyków wynosiła 2500.

Najwięcej (30%) ofert niezmiennie jest skierowanych do programistów. W zeszłym roku równie duże zapotrzebowanie było na informatyków specjalizujących się w rozwiązaniach telekomunikacyjnych (22%) i konsultingu. W tym roku więcej ofert jest skierowanych do specjalistów od telekomunikacji (21%), Internetu i e-commerce (14%), a nieco mniej do handlowców, serwisantów czy specjalistów baz danych.

Podobnie jak w czerwcu ubiegłego roku, najwięcej ofert pracy pochodziło z województwa mazowieckiego, małopolskiego, śląskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

W geografii ofert pracy za granicą nastąpiła jednak zmiana. Teraz ponad połowa z nich pochodziła z Czech, a nie jak wcześniej z Anglii czy Irlandii.

Więcej o rynku pracy:

Kolejne firmy poszukują programistów

Dania i Belgia: poszukiwani m.in. specjaliści IT

Kto będzie potrzebny jutro

Prawie 4000 ogłoszeń o pracę dla informatyków w pierwszym kwartale