Programowe 3D w telewizorach 2D

Firma 3DFusion opracowała rozwiązanie, które sprawi, że technologia 3D wymagająca używania specjalnych okularów, odejdzie do lamusa zanim na dobre opanuje rynek. Czyżby szykowała się rewolucja?

Technologię opracowuje nowojorska firma 3DFusion. Jej przedstawiciele twierdzą, że jedyne czego potrzebuje użytkownik, to dodatkowe oprogramowanie dla telewizora i software "remasterujący" obraz 2D do 3D.

Dzięki pomysłowi opracowanemu przez 3D Fusion, mamy mieć możliwość oglądania trójwymiarowych zdjęć czy materiałów wideo na ekranach przystosowanych do wyświetlania jedynie treści 2D. Na dodatek obraz będzie można oglądać pod różnymi kątami, a do podziwiania efektu trójwymiarowości nie będziemy potrzebowali specjalnych okularów.

Firma twierdzi, że w przeciągu kilku miesięcy zamierza wprowadzić swoją technologię na rynek. W pierwszej kolejności ma ona trafić do odbiorców biznesowych (firm reklamowych), a następnie do konsumentów. 3DFusion zamierza też podpisać odpowiednie umowy z producentami telewizorów. Zdaniem przedstawicieli firmy wprowadzenie ich nowości do już istniejących odbiorników jest bardzo tanie.

Co powie na to Toshiba, która pracuje - odnosząc niewielki sukcesy - nad podobnym rozwiązaniem? Dla przeciętnego odbiorcy będzie to raczej nieistotne. Ważniejsze będzie dla niego to, jak działa rozwiązanie od 3DFusion. Niestety firma nie pochwaliła się swoją technologią szerszemu gronu potencjalnych klientów.