Programy.idg.pl - pełna prędkość za darmo

Torrent przyspieszył

Na początku kwietnia 2006 r. IDG Poland SA uruchomiło Peer2Peer Download. Nowy sposób pobierania programów zyskał akceptację naszych użytkowników, bo dzięki niemu duże pliki (np. dystrybucje Linux, dema gier, zwiastuny filmowe) można pobierać znacznie szybciej. Zasada jest prosta - im więcej osób pobiera, tym więcej osób wysyła dane. Należy też pamiętać o efekcie społecznym tego przedsięwzięcia - jako jedyni w Polsce pokazaliśmy, że sieci bezpośredniej wymiany plików nie służą wyłącznie do dystrybucji nielegalnych filmów, gier i aplikacji, jednym słowem do łamania prawa. Stworzyliśmy dla Waszej wygody usługę pozwalającą wykorzystać szerokopasmowe łącza internetowe. Więcej na ten temat można przeczytać w materiale Torrenty od IDG, czyli Peer2Peer Download.

Otwieramy Premium Download

Od wczoraj, czyli od 14 lutego 2007 r., we wszystkich serwisach internetowych należących do IDG (m.in. IDG.PL, PC World, Kinodomowe, Gamestar, Digit, Computerworld) zmieniliśmy sposób udostępniania plików. Co się zmieniło? Na pierwszy rzut oka nic, ale stali bywalcy na pewno zauważyli nowe przyciski pobierania, nową pomoc na stronie, brak pól do wpisywania haseł oraz prędkość ściągania "wciskającą w fotel". Oznacza to, że nowe aplikacje, gry, czy dystrybucje Linuksa, codziennie zamieszczane na naszych stronach, zostaną pobrane na dysk komputera znacznie szybciej niż do tej pory. Brak ograniczeń liczby połączeń umożliwia ściąganie kilku programów jednocześnie za pomocą przeglądarki internetowej lub specjalnych menedżerów pobierania. Natomiast brak ograniczeń pasma pozwala na maksymalne wykorzystanie łącza internetowego.

Funkcjonalność serwisu

Strona główna

download.idg.pl

download.idg.pl

W dziale Download codziennie umieszczamy programy dla systemów Windows, Linux, Mac OS X i oczywiście gry. Na głównej stronie działu znajduje się spis najnowszych programów, polecane pliki, najnowsze pełne wersje (czyli darmowe narzędzia), indeksy popularności oraz aktualności, które ukazały się w naszych serwisach internetowych. Warto od czasu do czasu odwiedzić tę stronę, aby sprawdzić, czy nie pokazał się jakiś absolutny hit sezonu lub nowa darmowa wersja programu.