Programy na ciężkie czasy - kontroluj swoje wydatki

Menedżer Finansów

Innym ciekawym rozwiązaniem jest doskonała aplikacja o znaczącej nazwie Menedżer Finansów firmy Intelitech. Aplikacja nie jest darmowa, jedna jej cena nie jest porażająca, (standardowa wersja aplikacji kosztuje 75 złotych). W zamian otrzymamy w zasadzie wszystko, czego możemy wymagać od takiego programu. Pozwala na prowadzenie budżetów kilku różnych użytkowników, edytowanie przychodów i wydatków w różnych kategoriach, ewidencjonowanie i planowanie transakcji. Umożliwia również eksport wyciągów z kont bankowych kilku systemów bankowości elektronicznej i tworzenie wszelkiego rodzaju zestawień. W prowadzeniu domowego budżetu przydatny może być też moduł Kartoteki Kredytów oraz automatycznie aktualizująca się Kartoteka Walut - pobierająca kursy z serwera NBP.

Programy na ciężkie czasy - kontroluj swoje wydatki

Menedżer Finansów pozwala na łatwy i wygodny import wyciagów z konta kilku polskich systemów bankowych

Menedżer Finansów posiada również wersję mobilną o niemal identycznej, jak w wypadku edycji desktopowej, funkcjonalności.

Pobierz: Instalator mobilnej wersji Menedżera Finansów

AceMoney Lite

AceMoney - dostępna również w polskiej wersji językowej - to aplikacja płatna, jednak bez problemu skorzystać możemy z wersji Lite. Jej jedyne ograniczenie to możliwość ustawienia jedynie jednego konta, w wypadku kontroli naszego domowego budżetu nie powinno to być problemem. Charakterystyczną cechą AceMoney jest przyjazny interfejs. W prosty sposób możemy zapanować nad przychodami, planowanymi wydatkami, kontami bankowymi, płatnościami, itp. Dzięki przyciskom możemy od razu przejść do odpowiedniej części - konta, inwestycje, banki, beneficjenci, kategorie, płatności, raporty. Podobnie, jak w wypadku Menedżera Finansów możemy również zapoznawać się z najnowszymi kursami walut.

Programy na ciężkie czasy - kontroluj swoje wydatki

AceMoney w wersji Lite pozwala nam na założenie jednego konta, w wypadku kontroli domowego budżetu może to spokojnie wystarczyć

AceMoney oferuje także specjalne kalkulatory pożyczki, oszczędności oraz kredytu, które po uzupełnieniu odpowiednich pól z parametrami pozwalają stworzyć szczegółową symulację spłat lub schemat oszczędzania.

Może coś na "komórkę"?

Wraz z rozwojem aplikacji na telefony komórkowe i inne urządzenia przenośne, w sieci pojawiła się cała masa programów i programików pozwalających kontrolować finanse osobiste. Jedną z nich jest HandWallet, dostępna praktycznie na wszystkie nowoczesne platformy i systemy przenośne. Aplikacja umożliwia śledzenie wykorzystania limitu kart kredytowych, stanu kont bankowych oraz pozwala planować domowe finanse, miesięczne budżety i aktualne zadłużenie. Dzięki HandWallet można mieć wydatki pod kontrolą, w tym dokonywać różnych analiz, sprawdzać historię transakcji itp. Dodatkowo, program posiada mechanizm raportowania podatków, dokonywania konwersji pomiędzy walutami oraz wiele innych.

Programy na ciężkie czasy - kontroluj swoje wydatki

Pobierz: HandWallet w wersji dla wybranego systemu operacyjnego.

Inna aplikacją, pozwalającą w łatwy sposób organizować codziennie wydatki, jest przeznaczona dla telefonów obsługujących środowisko Java (a więc większości nowoczesnych telefonów) JabpLite. Program pozwala na tworzenie wielu kont, indywidualnych kategorii wydatków, regularnych opłat, tworzyć statystyki największych kosztów itp.. Dodatkowo, dzięki aplikacji można śledzić stan swoich inwestycji, przewidywane finanse, a także pracować na wielu walutach, których kurs jest na bieżąco aktualizowany.

Programy na ciężkie czasy - kontroluj swoje wydatki

Pobierz: JabpLite