Programy wspomagające prowadzenie firmy

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga szerokiej wiedzy. Samodzielne zajmowanie się wszystkimi sprawami to trudne zadanie. Pomagają w tym różne programy komputerowe dostępne na rynku. Z powodzeniem wyręczą w niektórych zadaniach związanych z naliczaniem płac, obsługą zagadnień pracowniczych, wspomagają sprzedaż i kontroluja magazyny. Zastępują sporą armię pracowników.

Subiekt GT

Zastosowanie odpowiedniego oprogramowania do prowadzenia działalności gospodarczej sprawia, że poszczególne procesy stają się prostsze i mniej czasochłonne. Różnorodność aspektów funkcjonowania małych i średnich firm powoduje jednak, że narzędzi wspomagających działalność gospodarczą jest bardzo dużo. W tym artykule przyjrzymy się bliżej programom do fakturowania, ewidencji środków trwałych, prowadzenia magazynu, księgowania, obsługi kadr, a także specjalistycznym, przeznaczonym na przykład do kompleksowej obsługi gabinetów lekarskich.

Aplikacje do wystawiania faktur

Programy przeznaczone do fakturowania stanowią najliczniejszą grupę aplikacji wspomagających prowadzenie firmy. Znaleźć w niej można produkty Asseco, Insertu, Varico Streamsoftu. Niektóre narzędzia adresowane są do bardzo małych firm, inne przeznaczono dla bardziej rozbudowanych. Programy fakturujące różnią się też oferowaną funkcjonalnością czy filozofią obsługi.

Program: Faktura 1!

Producent: TGSoft

WWW: www.tgsoft.pl

Ten przeznaczony do fakturowania program umożliwia tworzenie zestawień sprzedaży, oferuje mechanizmy kontroli należności i zobowiązań, współpracuje z drukarkami fiskalnymi i generuje raporty kasowe. Pozwala generować korekty i faktury pro forma. Zapis do bufora umożliwia przygotowanie faktur do późniejszego wystawienia klientowi. Program jest doskonałą propozycją dla stawiających pierwsze kroki we własnej działalności gospodarczej - nie trzeba za niego płacić.

Programy wspomagające prowadzenie firmy

Faktura 1! - rejestry sprzedaży

Program: FIT Faktura

Producent: Programer

WWW: www.programer.pl

Bezpłatna jest także FIT Faktura. Pozwala na wystawianie faktur zakupu, sprzedaży czy proforma. Umożliwia prowadzenia ewidencji VAT, kartotek, współpracuje z drukarkami fiskalnymi, generuje różne zestawienia i raporty. Za pomocą programu zrobisz korektę dokumentów zakupu i sprzedaży, zarejestrujesz zwroty. Grupy cenowe pozwalają definiować różne poziomy rabatów. Upusty mogą być procentowe i kwotowe. Rozbudowane opcje wydruku ułatwiają przygotowywanie cenników, etykiet, adresowanie kopert. FIT Faktura ma także wbudowane podstawowe funkcje CRM.

Program: WF-Fakturka

Producent: WaPro

WWW: www.wapro.pl

Program przygotowany dla bardzo małych podmiotów gospodarczych. Nie obsługuje magazynu, pozwala jedynie wystawiać paragony oraz faktury. Sprawdza się głównie w jednoosobowych firmach usługowych, tam gdzie wystawia się maksymalnie kilkaset dokumentów sprzedaży w miesiącu. Zaletą programu jest uproszczona do maksimum obsługa, choć wiąże się z tym oczywiście mniejsza funkcjonalność. WF-Fakturka stanowi idealną propozycję dla osób, które nie mają doświadczenia w pracy z komputerem. Możliwość instalacji na przenośnych nośnikach podłączanych do portu USB pozwala korzystać z narzędzia w róznych miejscach, na różnych komputerach bez koniecznosci kupowania dodatkowych licencji

Program: WF-Mag

Producent: WaPro

WWW: www.wapro.pl

W zależności od wersji WF-Mag przeznaczony jest dla firm o różnej wielkości. Sprawdzi się w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych czy handlowych. Program ma moduł obsługi magazynu, pozwala prowadzić kartoteki, rejestrować rozrachunki i tworzyć zestawienia. Dzięki opcji rozliczania transakcji w złotówkach i walutach obcych zwiększa się znacznie zakres stosowania aplikacji. Bardzo przydatny jest system upustów, rabatów, wariantów sprzedaży i generowania róznych cenników. Przydają się mechanizmy kontroli należności i zobowiązań. Zestaw wbudowanych narzędzi wspomaga pracę użytkownika. Dla przykłady system ostrzeżeń i alarmów informuje o próbach sprzedaży produktów po zbyt niskiej cenie albo o osiągnięciu minimalnego dopuszczalnego stanu zapasów w magazynie. WF-Mag współpracuje oczywiście z drukarkami fiskalnymi i czytnikami kodów kreskowych.

Programy wspomagające prowadzenie firmy

WF-Mag - kartoteka produktów

Program: Subiekt GT

Producent: Insert

WWW: www.insert.com.pl

Następca bardzo popularnych do niedawna Subiektów 4 i 5. Program oferuje wygodny, przyjazny i prosty w obsłudze interfejs. Nie stanowi dla niego problemu żaden typ dokumentów handlowych i magazynowych. Umożliwia rejestrowanie płatności kartą kredytową, trzyma pieczę nad transakcjami kredytowanymi, prowadzi rozbudowane kartoteki, pozwala definiować własne bloki danych. Obsługuje przedpłaty, rezerwacje, zaliczki i sprzedaż kredytowaną. Szczegółowe raporty i zestawienia gwarantują możliwość precyzyjnej analizy prowadzonej działalności. Aby użytkownikowi łatwo było dbać o dobre relacji klientami Subiekt oferuje moduł CRM. Szczególnie istotna jest rozbudowana baza obsługiwanych urządzeń. Dzięki temu nie powinno być kłopotów we współpracy w różnymi drukarkami, czytnikami kodów paskowych, kasami czy elektronicznymi wagami. Pełna integracja z pozostałymi produktami linii GT Insertu poszerza znacznie możliwości produktu.

Programy wspomagające prowadzenie firmy

Subiekt GT - moduł opracowywania strategii promocji

Program: Sello

Producent: Insert

WWW: www.insert.com.pl

System wspomagania sprzedaży w serwisach aukcyjnych. Program współpracuje między innymi z Allegro i eBayem w różnych wersjach językowych, ułatwia wystawianie aukcji, obserwację ich przebiegu, tworzenie opisów, generowanie komentarzy. Pozwala podpiąć kilka różnych kont aukcyjnych. Sello wspomaga także przygotowywanie przesyłek oraz rozliczanie transakcji. Obsługuje praktycznie każdy etap przeprowadzanych transakcji. Dzięki współpracy z pocztą elektroniczną ułatwia kontakty z kontahentami. Szablony listów seryjnych, automatyczna korespondencja czy, potwierdzenia wyręczają sprzedającego z wielu powatarzanych często czynności. Tak zwana Strefa Sello daje dostęp klientom do stron internetowych, na których mogą śledzić realizację transakcji i modyfikować jej niektóre parametry.

Program: +FM

Producent: Sonect

WWW: www.sonect.pl

+FM to najprostszy wariant rozwiązan programowych Sonect. Program wyposażony jest w moduł magazynowania i fakturowania. Obsługuje wszystkie typy faktur, rachunki, prowadzi rejestr VAT. Usprawnia kontrolę stanów magazynowych, ułatwia inwentaryzację. Pozwala drukować druki przelewu. Obsługuje starsze drukarki igłowe.

Program: Fakturzysta Ultimate

Producent: Studio JZK

WWW: www.jzk.pl

W ofercie swoich specjalistycznych rozwiązań Studio JZK ma aplikację Fakturzysta. Ten program to rozbudowane narzędzie do wystawiania faktur, rachunków i paragonów. Wśród dokumentów sprzedaży są faktury korygujące, pro forma, międzynarodowe czy elektroniczne. Ich tworzenie wspomagają rozbudowane kreatory. Aplikacja obsługuje magazyn, kontroluje zamówienia i zaliczki, prowadzi kartotekę dostawców i generuje wiele różnych raportów. Ułatwia drukowanie etykiet, kodów paskowych, cenników, dowodów wydania czy przyjęcia towaru. Aplikacja wspomaga także prowadzenie biura, analizę zysków i strat, ma wbudowany terminarz. Jedną z jej zalet jest możliwość przygotowywania elegancko wyglądających dokumentów. System różnych kalkulatorów daje możliwość obliczenia rat kredytu czy wysokości podatku.

Programy wspomagające prowadzenie firmy

Faktura-NT - działania modułu pobierania wyciągów z kont bankowych nie można zweryfikować w wersji testowej programu

Program: Fakturant

Producent: Sokaris

WWW: sokaris.pl

Fakturant to system prowadzenia sprzedaży. Program przeznaczony jest dla firm handlowych i usługowych. Wystawia faktury VAT, przygotowuje dokumenty eksportowe. Program pozwala prowadzić rozliczenia za pomocą dokumentów kasowych, generuje bankowe polecenia przelewu. Zawarte w nim blankiety ułatwiają rozliczenia z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Możliwość modyfikacji rejestrów VATprogramu, pozwala go dostosować do przepisów obowiązujących Małego Podatnika. System mechanizmów kontrolnych informuje o niskich stanach magazynowych. Wartości można definować dla każdego produktu osobno. Inwentaryzacje, spisy z natury czy bilanse otwarcia zajmą z Fakturantem jedynie chwilę. Są tu cenniki, raporty, funkcje korespondencji seryjnej, tabele kursów i różne kalkulatory. Aplikacja nie obsługuje drukarek fiskalnych. Do tego potrzebny jest dodatkowy moduł

Program: Faktura-NT

Producent: Sokaris

WWW: sokaris.pl

Narzędzie tego samego producenta, co Fakturant. Tym razem jest to jednak kompletny system wspomagający sprzedaż. Aplikacja oferuje raporty, rejestry, umożliwia precyzyjne analizy sprzedaży, rentowności czy kontrahentów. Kilkadziesiąt różnych zestawień zaspokoi wymagania każdego analityka. Faktura-NT współpracuje z większością polskich banków internetowych. Dzięki temu oferuje funkcje automatycznego pobierania wyciągów i łączenia zarejestrowanych przelewów na przykład z niezapłaconymi fakturami.

Program na bieżąco aktualizuje kursy walut, wspomaga prowadzenie kampanii marketingowych, współpracuje z czytnikami kodów, drukarkami i kasami fiskalnymi. Na elastyczność programu wpływa kilkadziesiąt wbudowanych wzorów faktur oraz możliwość tworzenia własnych szablonów. Jeżeli to nadal mało, użytkownik może skorzystać z zawartego w aplikacji modułu sklepu internetowego i funkcji współpracy z serwisem aukcyjnym Allegro.

Program: Ewa

Producent: Streamsoft

WWW: www.streamsoft.pl

Ewa to produkt Streamsoftu. Program dostępny jest w trzech różnych wersjach. Najprostszy wariant MINI pozwala wystawiać tylko dokumenty sprzedaży, prowadzić kartoteki oraz, generować raporty i zestawienia. Nie ma w nim na przykład obsługi magazynu. Opcja pośrednia, MIDI, uzupełniona została o magazyn, ma funkcje raportowania i tworzenia zestawień ułatwiających analizę prowadzonej działalności. Wersja MAX zawiera wszystkie funkcje uboższych wariantów, zarządza stanami magazynowymi, prowadzi dokumenty kasowe i bankowe, daje możliwość generowania not odsetkowych i wezwań do zapłaty. Pozwala zarządzać limitami kredytowymi i kontrolować spłaty.

Programy wspomagające prowadzenie firmy

Faktura VAT 2012 - moduł faktur

Program: Pakiet START

Producent: Raks

WWW: www.raks.pl

Program do fakturowania, wystawiania paragonów i dokumentów magazynowych. Umożliwia prowadzenie rozliczeń kasowych. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie prowadzona jest sprzedaż i potrzebne jest narzędzie do kontroli magazynów. Współpracuje z wielona drukarkami fiskalnymi i czytnikami kodów kreskowych. Lista obsługiwanych urządzeń jest imponująca. Z programu można korzystać na trzech stanowiskach komputerowych.

Program: Faktura VAT 2012

Producent: Rafsoft

WWW: www.rafsoft.net

Cechą szczególną tego programu jest przejrzysty, czytelny i prosty w obsłudze interfejs. Producent aplikacji gwarantuje możliwość obsługi wszelkiego rodzaju faktur, ale także not odsetkowych, paragonów, rachunków. Narzędzie usprawnia tworzenie zamówień, pozwala wystawiać korekty. Aplikacja bez problemu prowadzi rozbudowane kartoteki, ewidencje i rejestry. Analizę prowadzonej działalności ułatwiają obszerne raporty. Jest tu możliwość generowania druków pocztowych, wbudowano książkę nadawczą, mechanizm alarmów informuje o osiągnięciu założonych stanów magazynowych. Najbardziej rozbudowany wariant Faktury VAT zintegrowany został również z różnymi odmianami sklepów internetowych. W najnowszej wersji pojawiła się możliwość rozliczania kilometrówki czy składek ZUS, można drukować deklaracje VAT i PIT. Interfejs programu wyposażony został we wstążkę.

Sprawy Płatnika

Ręczne rozliczanie składek ubezpieczeniowych to historia. Obsługę dokumentów i kontakt z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych zapewnia program Płatnik. Za jego pomocą tworzy się dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe płatników i pracowników. Mogą z niego korzystać przedsiębiorcy i biura rachunkowe. Służy on do rejestracji danych ubezpieczonych, pozwala importować dane z systemów kadrowo płacowych i przechowuje pełną historię ubezpieczonych osób. Automatycznie generuje i drukuje raporty miesięczne, przeprowdza wysyłkę i weryfikuje prawidłowość wypełnienia dokumentów, obsługuje potwierdzenia odbioru. Pozwala uzyskiwać i zarządzać certyfikatami niezbędnymi do elektronicznej wymiany danych.

Księgi przychodów i rozchodów

Aby rejestrować wszystkie przeprowadzane operacje gospodarcze potrzebna jest księga przychodów i rozchodów. Na podstawie zapisanych w niej informacji określa się podstawę opodatkowania. Dostępne sa aplikacje do prowadzenia księgowości uproszczonej oraz pełnej. Oferta narzędzi tego typu jest rozbudowana.

Program: Księga Express

Producent: TGSoft

WWW: www.tgsoft.pl

Z tego programu skorzysta osoba, która potrzebuje podatkowej księgi przychodów. Warto zwrócić uwage, że aplikacja jest bezpłatna. Pozwala ona na ewidencję i księgowanie, oferuje zbiorcze zestawienia. Brakuje jej zestawień narastających, ewidencji wyposażenia czy ryczałtu. Te funkcje można znaleźć w wariancie płatnym. Program może funkcjonować samodzielnie bądź współpracować z innymi modułami producenta.

Programy wspomagające prowadzenie firmy

Rachmistrz GT - strona główna programu

Program: Rachmistrz GT

Producent: Insert

WWW: www.insert.com.pl

Program do prowadzenia uproszczonej księgowości oraz obsługi ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Rachmistrz ułatwi prowadzenie ewidencji VAT, pojazdów, środków trwałych czy wyposażenia. Narzędzie nalicza amortyzację i robi remanenty. Ewidencjonuje osoby, umowy cywilnoprawne i o pracę, wystawia rachunki. Umożliwia rozliczanie pojazdów służbowych. Drukuje również deklaracje skarbowe i do ZUS. Dane z Rachmistrza można wyeksportować do Płatnika ZUS. Aplikacja znajdzie zastosowanie w przedsiębiorstwach i w biurach rachunkowych. Dołączony do niej program mikroGratyfikant daje możliwość podstawowej obsługi płac.

Program: Rewizor GT

Producent: Insert

WWW: www.insert.com.pl

Linia GT programów Insertu to kompletny zestaw narzędzi do obsługi firmy. Rewizor jest aplikacją umożliwiającą prowadzenie pełnej księgowości. To adresowane do małych i średnich przedsiębiorstw narzędzie jest w pełni zgodne z Ustawą o Rachunkowości, a także przystosowane do wymogów Unii Europejskiej w zakresie księgowości. Specjalistyczny zestaw funkcji umożliwia jego zastosowanie w biurach rachunkowych. Z powodzeniem pracuje na pojedynczym stanowisku komputerowym, ale również współpracuje z innymi w sieci. Program zarządza planami kont i prowadzi rozbudowaną dekretację. Obsługuje środki trwałe. Za jego pomocą można rozliczać VAT zgodnie z obowiązującym prawem w transakcjach krajowych, wewnątrzwspólnotowych i pozaunijnych. Zestaw samouczków opratych na kreatorach ułatwia wdrożenie użytkownika do pracy.

Program: WF-KaPeR

Producent: Wapro

WWW: www.wapro.pl

WF-KaPeR zda egzamin w biurach rachunkowych i niewielkich firmach. Może obsługiwać wiele firm, działać na jednym stanowisku bądź funkcjonować w sieci. Do minimum zminimalizowano tu etap konfiguracji aplikacji, tak by po zainstalowaniu mógł z niego korzystać początkujący użytkownik. Sposób obsługi opracowano w ten sposób, żeby nie potrzebna była szczegółowa znajomość przepisów podatkowych. Aplikacja dostosowana jest do obowiązujących ustaw. Zgodność z prawem gwarantowana jest częstymi aktualizacjami. Narzędzie obsługuje księgowość, płace, pinuje zawieranych w przedsiębiorstwie umów. Pracę usprawniają automatycznie wypełniane formularze VAT, PIT i NIP, do podniesienia komfortu przyczynia się obsługa deklaracji w formie elektronicznej. KaPeR sprzedawany jest w trzech wariantach funkcjonalnych: Start, Biznes i Biuro.

Programy wspomagające prowadzenie firmy

LeftHand - program do prowadzenia pełnej księgowości

Program: Pełna Księgowość

Producent: LeftHand

WWW: www.lefthand.com.pl

LeftHand przygotowal ten program, by wspomóc osoby prowadzące księgi handlowe. Aplikacja wyposażona została w scentralizowany moduł zarządzania dokumentami księgowymi obejmujący między innymi podział druków, generowanie zestawień czy przypomnień. Pełna Księgowość ma mechanizmy do tworzenia kont analitycznych dla pracowników i kontrahentów, importuje i eksportuje gotowe plany kont. Generuje księgę, druki, przelewy i raporty, tworzy bilanse. Wbudowane schematy automatycznego dekretowania ułatwiają księgowanie faktur, umów, płac oraz operacji w systemach PolCard i AllPay. Pełna Księgowość to rozbudowane narzędzie, obsługuje kadry i płace, delegacje, kilometrówkę, prowadzi magazyny i centrum CRM.

Programy wspomagające prowadzenie firmy

VideoFilmowiec - moduł danych imprez okolicznościowych

Program: Księgi Handlowe

Producent: Ramzes

WWW: www.ramzes.pl

Aplikacja przeznaczona do pracy we wszystkich typach przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych, a nawet jednostkach budżetowych. Zakres jej zastosowań zwiększa dostosowanie do prawa unijnego. Program obsługuje rejestrację wszystkich zdarzeń gospodarczych, umożliwia definiowanie własnych typów dokumentów, rejestrów i dzienników. Generuje zestawienia obrotów, sald, sprawozdania finansowe. Sporządza deklaracje PIT i VAT. Prowadzi kartoteki pracowników, udziałowców, urzędów, kursów walut a nawet filii. Umożliwia eksportowanie dokumentów księgowych do arkusza kalkulacyjnego. Dodatkiem do programu jest Rejestrator, za pomocą, którego można ewidencjonować dokumenty na innym komputerze, a następnie zaimportować je do bazy głównej.

Program: KsH

Producent: Varico

WWW: www.varico.com

Ten program Varico przeznaczony jest dla przedsiębiorstw o dowolnym profilu działalności, łącznie z jednostkami budżetowymi. Umożliwia realizację każdego rodzaju operacji księgowych, obsługuje rozrachunki z kontrahentami, generuje raporty i zestawienia, pozwala definiować dowolny plan kont. Wbudowane szablony księgowania usprawniaja proces rejestracji zdarzeń. Aplikacja przeznaczona jest do prowadzenia księgowości jednego lub wielu przedsiębiorstw. Automatycznie wylicza deklaracje VAT i prowadzi ewidencję środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych. Program jest zgodny z Ustawą o Rachunkowości, Ustawą o VAT i przepisami Unii Europejskiej, współpracuje z systemem e-Deklaracje.

Programy wspomagające prowadzenie firmy

Plan kont Vatowca

Program: VATowiec

Producent: LabControl

WWW: vatowiec.pl

Większość narzędzi potrzebnych do prowadzenia działalności gospodarczej zawartych zostało w programie VATowiec. Wyposażony jest on w funkcje magazynowe, finansowe i księgowe. Pozwala rejestrować operacje handlowe i przeprowadzać rozliczenia podatkowe. Obsługuje jedną bądź wiele firm i można go wykorzystać przy prowadzeniu różnych form działalności. Jest wielowalutowy, ma wbudowane funkcje CRM, pozwala generować różne raporty i tworzyć symulacje. Przyda się również do prowadzenia działu kadr i płac. Współpracuje także z Płatnikiem i jest często aktualizowany. Mimo tak rozbudowanej funkcjonalności to bezpłatne narzędzie.

Programy narzędziowe

Sprawy pracownicze, księgowanie sprzedaży czy ewidencjonowanie zakupów to ogólne obowiązki związane z prowadzeniem działalności. Specyfika róznych firm sprawia jednak, że lepiej sprawdza się specjalistyczne oprgramowanie. Na rynku są narzędzia wspomagajace, fukcjonowanie warsztatów samochodowych, dedykowane pracy hotelarzy czy przeznaczone dla lekarzy prowadzących gabinety lekarskie i dentystyczne.

Warsztat JZK

JZK

Prowadzenie warsztatu samochodowego

Aplikacja adresowana do właścicieli serwisów samochodowych, stacji diagnostycznych czy internetowych sklepów z częsciami do aut. Importuje dane z dowodów rejestracyjnych za pomocą kodów AZTEC, wspomaga prowadzenie komisu, prowadzi rejestr przeglądów i przypomina SMSem o terminie ich wykonania. Mechanizmy raportowania pozwalają się zorientować, jakie marki przynoszą największe zyski czy który z mechaników pracuje najlepiej.

Hotel JZK

JZK

Prowadzenie hotelu

Rozliczenie zaliczki, sprawny meldunek czy potwierdzenie rezerwacji to domena Hotelu JZK. Narzędzie to wspomaga prowadzenie niewielkiego hotelu lub pensjonanu. Przyda się do obsługi schroniska, akademika i gospodarstwa agroturystycznego. Ułatwia podliczanie uslug dodatkowych, rozliczanie pobytów, przygotowywanie ofert i jednocześnie ma wszystkie narzędzia niezbędne do prowadzenia niewielkiej firmy.

Gabinet JZK

JZK

Prowadzenie gabinetu lekarskiego

Gabinet to zintegrowany system prowadzenia gabinetu lekarskiego, medycznego bądź recepcji niewielkiej przychodni. Pozwala umawiać wizyty a moduł SMS przypomina klientowi automatycznie o ich terminach. Program przechowuje historię choroby, umożliwia drukowanie recept z kodami paskowymi, pozwala dołączać do bazy zdjecia. Zawiera bazy rozpoznań medycznych i procedur, internetowe i urzędowe bazy leków. Dostępna jest opcja pracy w sieci czy przenoszenia danych na nośniku USB.

IMO

Possible

Program dla biur nieruchomości

Aplikacja zawiera bazę ofert i ułatwia wymianę informacji pomiędzy agentami, zawiera wszystkie inforamcje związane z dana ofertą dotyczące obiektu czy klienta. Dodatkowe mechanizmy usprawniają przesyłanie ofert do internetowych serwisów z nieruchomościami. Zaawansowane kryteria wyszukiwania pozwalają szybko i precyzyjnie wyszukiwać potrzebne informacje. Rezultaty poszukiwań można zapisywać w postaci list. Centralna baza daje wgląd każdemu pracownikowi do wszystkich wprowadzonych rekordów. Obsługa mechanizmów bazy oraz funkcji programu za pomocą przeglądarki to dostęp do informacji z każdego komputera bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji.

Kuracjusz

BetaSI

Zarządzanie sanatorium

System znajdzie dla siebie miejsce w sanatoriach, zakładach leczniczych i ośrodkach zabiegowych. Umożliwia prowadzenie ewidencji pacjentów, planowanie zabiegów i zajęć. Przechowuje dane osobowe, informacje o przynależności do sanatoriów czy kontraktów. Automatycznie planuje i rejestruje wykonywanie zabiegow uwzględniając przy tym preferencja pacjenta, generuje raporty z przebiegu rehabilitacji. Mechanizm rezerwacji ułatwia zarządzanie wyposażeniem.

Poligraf 2012

ELISOFT

Obsługa drukarni

Pracę właścicieli drukarni, firmy poligraficznej bądź agencji reklamowej wspomoże Poligraf. Aplikacja pracuje jednostanowiskowo bądź w sieci łącząc kilka stanowisk, daje szybki dostęp do informacji o zleceniach na kazdym ich etapie, ułatwia jednoczesną realizacje wielu projektów.

VideoFilmowiec PRO

Interteh Soft

Wspomaganie pracy filmowca

Narzędzie niezbędne w każdym studio nagraniowym i fotograficznym. Ułatwia kontrolę zleceń i ich kalkulację, pilnuje terminów realizacji. Przygotowuje niezbędne umowy i zestawienia, usprawnia relacje z klientami. Potrafi generować napisy do filmu, listy animacji i nagrań muzycznych, drukuje plany nagrania. Tworzy zestawienia dla ZAIKSu

Skup Surowców Wtórnych 2012

Darsoft

Obsługa skupu surowców wtórnych

System obsługi skupów złomu i surowców wtórnych. Wielostanowiskowy i wieloodziałowy. W pełni zgodny z najnowszymi przepisami związanymi z gospodarką odpadami, zawiera najnowsze wzory dokumentów. Pozwala na znakowanie dokumentów kodami paskowymi i ułatwia ich ewidencję na tej podstawie. Przesyła deklaracje PCC bezpośrednio do systemu Ministerstwa Finansów. Obsługuje mierniki i kwity wagowe. Funkcje raportowania pozwalają analizować prowadzoną działaność. Dane można eksportować do Worda i Excela, zapisywać w postaci plików graficznych. Możliwia jest także integracja narzędzia z używanymi systemami finansowo-księgowymi.

Kadry i płace

Wśród narzędzi wspomagających prowadzenie spraw firmowych aplikacje kadrowo-płacowe mają najmniejszą reprezentację na rynku. Nie zawodzą jednak najbardziej znani producenci oprogramowania, którzy utrzymują w swoim portfolio produkty z tej grupy. Na pewno uda się dopasować do własnych wymagań narzędzie do obsługi spraw pracowniczych.

Program: Gratyfikant GT

Producent: Insert

WWW: www.insert.com.pl

Gratyfikant wspomaga prowadzenie ewidencji osobowej, ułatwia wystawianie umów i notowanie wypłat. Program umożliwia wystawianie deklaracji skarbowych i ZUS. Bez problemu współpracuje z programem Płatnik. Szerokie możliwości w zakresie naliczania wynagrodzeń oraz rozbudowane składniki płacowe umożliwiają używanie go nawet w najbardziej szczególnych warunkach. Gratyfikant rejestruje również badania lekarskie pracownikiów, odbyte kursy, a także otrzymane nagrody i kary. Aplikacja przechowuje pełną historię zatrudnienia, umożliwia przypisywanie pracownikowi cech, dodawanie do bazy ich zdjęć. Wbudowane narzędzia ułatwiają planowanie i kontrolę czasu pracy, ewidencjonowanie umów o dzieło czy kontraktówy menedżerskich.

Programy wspomagające prowadzenie firmy

Główne okno Gratyfikanta

Program: Aga

Producent: Streamsoft

WWW: www.streamsoft.pl

Program umożliwia prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej oraz wydruk ponad 40 róznych, przydatnych formularzy. Ewidencjonuje czas pracy i ułatwia naliczanie wynagrodzeń. Dzięki obsłudze systemu e-Deklaracje przesyłanie przez internet różnych formularzy jest banalnie proste. Aga prowadzi ewidencję obecności, generuje listy pracowników, umowy, świadectwa i wszelkiego rodzaju zaświadczenia. Ułatwia naliczanie stawek urlopowych i zasiłków, rozlicza uczniów, emerytów i rencistów. Wbudowana funkcja pomocy prawnej w każdej chwili dostarcza informacji z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, daje dostęp do najważniejszych wskaźników, stawek i aktów prawnych.

Programy wspomagające prowadzenie firmy

WF-Gang - grafik czasu pracy

Program: Kadry i Płace

Producent: TGSoft

WWW: www.tgsoft.pl

Pełną obsługę pracowników oferuje program Kadry i Płace TGSoftu. Automatycznie prowadzi kartoteki pracowników, czasu pracy, nieobecności czy rozliczeniowe. Obsługuje godziny nadliczbowe, nocne, pracę akordową, umowy zlecenie. Pozwala rejestrować zwolnienia lekarskie, przechowywać dane dotyczące wykształcenia, automatycznie wylicza staż pracy. Kartoteki osobowe aplikacji można uzupełniać plikami graficznymi. Szybka aktualizację danych gwarantuje współpraca z zewnętrznymi rejestratorami czasu pracy. Wersja dla biur rachunkowych umożliwia prowadzenie spraw wielu podmiotów jednocześnie. To, co wyróżnia tę aplikację to wbudowany wewnętrzny arkusz kalkulacyjny.

Program: RP

Producent: Varico

WWW: www.varico.com.pl

RP, czyli Rozliczenie Płac to aplikacja kadrowo-płacowa adresowana do małych przedsiębiorstw. Zarządza danymi pracowników, pozwala obliczać płace. Obsługuje różne rodzaje umów począwszy od standardowych umów o pracę, przez zlecenia, umowy agencyjne czy o dzieło. Automatycznie oblicza wynagrodzenia, zasiłki i świadczenia chorobowe, ewidencjonuje urlopy oraz nieobecności. Generuje deklaracje zgłoszeniowe i rozliczeniowe, współpracuje z systemem e-Deklaracje. Baza z wzorami najczęściej wykorzystywanych dokumentów znacząco ułatwia pracę. Program może funkcjonować jednostanowiskowo bądź pracować w sieci.

Programy wspomagające prowadzenie firmy

Poligraf 2012 - moduł zleceń

Program: WF-Gang

Producent: WaPro

WWW: www.wapro.pl

Program dla różnego rodzaju przedsiębiorstw i jednostek budżetowych adresowany do działów kadr, wspomagający naliczanie płac i składek ubezpieczeń społecznych, rozliczanie z Urzędem Skarbowym. Sprawnie zarządza pracownikami, listami obecności i płac, ewidencjonuje nieobecności. W tym ostatnim pomaga współpraca z rejestratorami czasu pracy. Współpracuje z progamem Płatnik.