Project Café - następca Nintendo Wii potwierdzony

Firma Nintendo potwierdziła plotki o pracach nad konsolą jaka ma być następcą Wii. Project Café, bo tak brzmi nazwa kodowa tego urządzenia, zostanie po raz pierwszy zaprezentowane w czerwcu na targach E3.

Tak więc stało się: następca Nintendo Wii został oficjalnie potwierdzony przez firmę Nintendo. Zgodnie z oświadczeniem, urządzenie zostanie pokazane szerszej publiczności na czerwcowych targach E3. Wtedy też japoński producent poda specyfikację sprzętu.

Póki co, o następcy Nintendo Wii wiadomo raczej niewiele. Przypomnijmy, że zgodnie z pierwszymi, nieoficjalnymi doniesieniami (patrz: Wii 2 zostanie zaprezentowane już w czerwcu) urządzenie to ma być "mocniejsze" od konkurencyjnych PlayStation 3 oraz Xbox 360. Project Café miałby być także sprzedawany w zestawie z dwoma kontrolerami. Wszystkie te informacje pozostają na razie niepotwierdzone.

Zobacz również:

  • Nintendo Switch OLED - gdzie kupić najtaniej? Najlepsze oferty i promocje w polskich sklepach
  • Nintendo Switch Pro – data premiery, cena, specyfikacja [08.03.2023]

Na szczęście czerwiec już blisko, więc na kolejne doniesienia nie będziemy musieli długo czekać. Premiera konsoli ma nastąpić już w przyszłym roku. Konkretna data nie została jednak jeszcze ustalona.