"Project Entropia"- wkrótce!

Prace nad najdroższą produkcją w historii szwedzkich gier komputerowych dobiegają końca i 30 stycznia pełna wersja gry będzie dostępna do pobrania z oficjalnej strony.

Produkcję gry firma MindArk zaczęła jeszcze w 1997 r. i aż do dnia dzisiejszego zainwestowano w nią ok. 15 mln USD. Project Entropia jest RPG-iem przeznaczonym do rozgrywki wieloosobowej w Internecie (massive multiplayer online) i choć będzie dostępna za darmo, każdy z graczy będzie płacił prawdziwymi pieniędzmi za usługi i towary nabywane podczas rozgrywki. Zyski MindArk będą pochodzić z prowizji za każdą wymianę prawdziwej gotówki na walutę obowiązującą w świecie Entropii.

Akcja gry toczy się w przyszłości w dalekiej ziemskiej kolonii na planecie Calypso. Mieszkańcy kolonii próbują ułożyć sobie życie na nowo po zwycięskim konflikcie z maszynami, które zamiast budować infrastrukturę niezbędną do życia kolonistom, postanowiły ich unicestwić.

Każdy z graczy, który przyłączy się do rozgrywki ma absolutną swobodę wyboru zajęcia jakim będzie się trudnił. Może zostać myśliwym polującym w egzotycznym środowisku na dzikie zwierzęta, górnikiem wydobywającym rudy jak również rentierem wynajmującym mieszkania czy inwestorem giełdowym na kolonialnej giełdzie papierów wartościowych.