Project Hazel - smartmaska Razera na czas pandemii

Project Hazel to elektroniczna maseczka na twarz, będąca alternatywą dla materiałowych. A właściwie - znacznie je przewyższa.

Razer zaskoczył wszystkich - Project Hazel to pierwsza na świecie smartmaska, która została stworzona z myślą o ochronie użytkowników przed zagrożeniami, jakie mogą unosić się w powietrzu, czyli drobnoustrojami i wirusami. Dysponuje aktywnym systemem wentylacji z wymiennymi filtrami, a konstrukcja jest taka, że odprowadza nadmiar ciepłego powietrza, dbając o stabilną temperaturę pod maską. Panel przedni wykonany jest z przeźroczystego tworzywa sztucznego, dzięki czemu można widzieć usta, a pasek jest regulowany, pozwalając na komfortowe dopasowanie maseczki do twarzy. Obok filtrów umieszczono specjalne przetworniki, wykorzystujące autorską technologię producenta Razer Voiceamp w celu eliminacji zakłóceń. Głos osoby noszącej maseczkę jest wyraźny i nie ma ona problemów z komunikacją.

Wokół filtrów Project Hazel znajdują się diody LED, umożliwiające estetyczne podświetlenie RGB. Można je dopasować do swoich własnych preferencji. Na tym nie koniec zalet - nabywca otrzymuje wraz z maseczką opakowanie ładujące, które od razu odpowiada za sterylizację maseczki. Tak więc mamy dwa w jednym - w trakcie ładowania likwidowane są wszelkie drobnoustroje znajdujące się na jej powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej. A ile to kosztuje? Niestety, w chwili obecnej na stronie produktu nie ma informacji o cenie, jednak Razer powinien ujawnić ją w przeciągu kilku kolejnych dni.

Źródło: TechAdvisor