Project Limitless - pierwszy na świecie działający w sieci 5G komputer PC

Project Limitless to efekt kilkuletniej współpracy między firmami Lenovo i Qualcomm mającej na celu opracowanie komputerów PC nowej klasy, które łączą się z Internetem za pośrednictwem sieci 5G, są stale aktywne, stale połączone3 i oferują inteligentne, nowoczesne funkcje.

Zaprezentowany na targach COMPUTEX, ultramobilny laptop Lenovo jest pierwszym w historii modelem wyposażonym w modem Qualcomm Snapdragon X55 5G, który może się łączyć z superszybką siecią 5G. Przejście z sieci 3G na 4G LTE już odmieniło sposób korzystania ze smartfonów. Lenovo dostrzega też ogromny potencjał rozwojowy sieci 5G, która umożliwi bardziej inteligentne działanie nowoczesnych, szybszych i zawsze połączonych z siecią komputerów PC, a także korzystanie z bardziej rozbudowanych funkcji łączności i udostępniania.

Project Limitless - pierwszy na świecie działający w sieci 5G komputer PC

- Prawdziwa łączność 5G w komputerze PC2 ma na celu przede wszystkim zaspokojenie potrzeb użytkowników związanych z szybkością: szybszym przesyłaniem plików, streamingiem w rozdzielczości 4K i 8K, a nawet rzeczywistością rozszerzoną i wirtualną, płynniejszym czatem wideo o wyższej jakości niezależnie od miejsca, a nawet szybszym odświeżaniem ekranu w grach mobilnych. Mówiąc o nieograniczonej łączności, naprawdę mamy to na myśli — użytkownicy komputera PC 5G na całym świecie będą oszczędzać czas, pracować efektywnie i odbierać rozrywkę z niemal dowolnego miejsca i w dowolnej chwili

Zobacz również:

  • iPhone 12s/13 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [23.07.2021]
  • Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga – wytrzymały, szybki, z 5G. Laptop konwertowalny dla najbardziej wymagających

Snapdragon 8cx (piszemy o nim tutaj) to najbardziej ekstremalna platforma firmy Snapdragon, zapewniająca mobilnym użytkownikom wciągającą rozrywkę,wielogigabitowy transfer, długi czas działania baterii, aplikacje klasy korporacyjnej i zaawansowane zabezpieczenia — nawet w urządzeniach tak smukłych jak laptopy. Project Limitless oferuje mobilnym użytkownikom pracującym wielozadaniowo i przedstawicielom pokolenia cyfrowegomobilność znaną ze smartfonów, ale bez hotspotów Wi-Fi, oraz znane z komputerów PC funkcje usprawniające pracę.

Project Limitless - pierwszy na świecie działający w sieci 5G komputer PC

Technologia ta umożliwi na przykład tłumaczenie w czasie rzeczywistym rozmów między osobami używającymi języka angielskiego oraz mandaryńskiego i znajdujących się w różnych miejscach na świecie. Studenci szkoły filmowej mogą w czasie rzeczywistym współpracować online nad montażem wideo, a następnie błyskawicznie przesłać gotowy film. Ultramobilny laptop 5G Lenovo w połączeniu z platformą Snapdragon 8cx o ultraniskim poziomie opóźnień i ekstremalnej wydajności umożliwiają nie tylko takie zastosowania, ale i wiele innych.