Project Q, czyli niespodzianka dla wielbicieli Hackintoshów. Wesprzecie ją finansowo?

Firma Quo Computers poszukuje obecnie wsparcia dla bardzo interesującej inicjatywy o nazwie Project Q, która zakłada stworzenie płyty głównej pozwalającej na bezproblemowe uruchomienie każdego systemu operacyjnego.

Project Q firmy Quo Computers zakłada zaoferowanie płyty głównej, która będzie pozwalała na zbudowanie komputera mogącego świetnie "współpracować z każdym systemem operacyjnym". Oznacza to więc, że rozwiązanie to może zainteresować przede wszystkim zwolenników Hackintoshów, czyli komputerów klasy PC (Personal Computer), które zamiast systemu Windows wykorzystują system Apple OS X.

Wspomniana płyta główna nosi oznaczenie Z77MX-QUO-AOS i została wykonana w formacie MicroATX. Oferuje do dyspozycji użytkowników interfejsy Firewire 400/800, Thunderbolt, USB 3/2, HDMI i DVI, natomiast zainstalowany na niej firmware "pozwalać ma na uruchomienie każdego systemu w zaledwie 10 sekund".

Aby zrealizować projekt firma Quo Computers postanowiła skorzystać z wsparcia internautów za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Docelowo zebrane ma być 87 tys. USD (koniec zbiórki nastąpi 1 kwietnia), co wydaje się łatwą do osiągnięcia kwotą. W momencie pisania tego tekstu na konto projektu spłynęło bowiem już 45 tys. dolarów.

Ceny

Jeżeli projekt uda się zrealizować płytę Z77MX-QUO-AOS można będzie kupić w Stanach Zjednoczonych za 249 USD (poza USA należy doliczyć koszty wysyłki). Zainteresowane osoby będą też mogły kupić cały komputer z aluminiową obudową w "specjalnej edycji" wzbogacony dodatkowo wygrawerowanym unikalnym numerem seryjnym:

Ciekawe, co na to Apple?