Project Resistance - spin-off Resident Evil na pierwszym trailerze

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, otrzymaliśmy dzisiaj przedsmak tego, co zaoferuje nam Project Resistance.

Pod koniec ubiegłego miesiąca, firma Capcom zapowiedziała kolejną odsłonę serii Resident Evil pod tytułem Project Resistance. Japoński producent zapowiedział wówczas, że w dniu dzisiejszym otrzymamy pierwszy zwiastun produkcji i słowa dotrzymał.

Zaprezentowany materiał, choć krótki, to nie pozostawia nam złudzeń z czym mamy do czynienia. Project Resistance porzuca korzenie serii na rzecz kooperacyjnej, dynamicznej akcji. Na zwiastunie widzimy czwórkę młodych bohaterów, którzy najpierw walczą z hordą zombie, a następnie z ikonicznym dla serii mutantem - Lickerem. W finałowej części filmu pojawia się potężny Tyrant, znany choćby z niedawno wydanego Resident Evil 2 Remake.

Całość pozwala nam śmiało przypuszczać, że Project Resistance będzie jedynie spin-offem serii, a nie jej pełnoprawną kontynuacją. Możliwe, że gracze otrzymają do wyboru cztery zaprezentowane na zwiastunie postacie. Prawdopodobnie każda z nich będzie mogła pochwalić się innymi zdolnościami i wyposażeniem. Pojawiają się również pogłoski, że do gry może zawitać asymetryczny tryb PvP, w którym w role elitarnych mutantów, jak np. Licker czy Tyrant, mogliby wcielać się inni gracze.

Twórcy, przy okazji dzisiejszej prezentacji zapowiedzieli, że pierwszy materiał z rozgrywki w Resident Evil Project Resistance zostanie zaprezentowany pierwszego dnia targów Tokyo Game Show 2019 - 12 września.