Project xCloud wystartował, Halo 5 grywalne na smartfonie

Project xCloud, czyli granie w chmurze od Microsoftu, właśnie wystartował. Pierwsi szczęśliwcy już teraz testują nową usługę.

Microsoft zapowiedział Project xCloud w zeszłym roku, a już teraz startują pierwsze publiczne testy usługi. Swojej radości z tego faktu, nie ukrywa Phil Spencer - szef oddziału zajmującego się marką Xbox, który opublikował krótką wiadomość.

Jestem dumny z zespołu Project xCloud za uruchomienie publicznej wersji testowej - to ekscytujący czas w Xbox. Zaproszenia są już rozsyłane i będą kontynuowane w nadchodzących tygodniach. Cieszymy się, że wszyscy pomagacie kształtować przyszłość strumieniowania gier. - Phil Spencer

Dla przypomnienia, Project xCloud to nowa usługa Microsoftu oparta o strumieniowanie rozgrywki. W dużym uproszczeniu, pozwoli nam ona uruchomić wysokobudżetowe produkcje z konsoli Xbox One czy PC-tów na naszych smartfonach bądź tabletach.

Zobacz również:

  • Resident Evil 4 Remake - czy gra będzie w Xbox Game Pass lub PS Plus?
  • To już się stało! Oto pierwsze materiały wideo stworzone przez sztuczną inteligencję

Jeden z pierwszy szczęśliwców - użytkownik o nazwie "Masterchiefin", pochwalił się rozgrywką z Halo 5 na swoim Samsungu Galaxy S10. Podkreślił on, że Halo 5 działało na jego smartfonie w 60 kl./s i było streamowane na Galaxy S10 bezpośrednio z serwerów Microsoftu, za pomocą domowej sieci Wi-Fi. Opóźnienia były ponoć niewielkie i nie przeszkadzały w płynnej rozgrywce.

Podczas publicznych testów Project xCloud możliwa jest zabawa tylko w wybrane produkcje - Halo 5: Guardians, Gears 5, Killer Instinct oraz Sea of Thieves. Niestety polscy gracze nie mogą (przynajmniej oficjalnie) wziąć udział w testach.

źródło: wccftech.com/twitter