Project xCloud zostanie pokazany w sierpniu 2019

Od 20 do 24 sierpnia będzie odbywać się gamescom. To właśnie tam po raz pierwszy zobaczymy streaming gier w wydaniu Microsoftu.

Microsoft po raz pierwszy przekazał informacje o pomyśle streamingu gier - Project xCloud - w październiku ub. roku, a potem kolejne miesiące przynosiły dalsze informacje na temat tego projektu grania w chmurze. Najwięcej dowiedzieliśmy się z targów E3, gdzie producent pokazał nowy Xbox, a także zaprezentował szersze informacje o swoich planach (zobacz "Microsoft na E3 2019"). Wiemy dzięki temu, że xCloud wystartuje z imponującą liczbą ok. 3500 tytułów. A dziś na Xbox Wire pojawiła się rozpiska atrakcji oferowanych przez Microsoft, gdzie uwzględniono również pierwszy publiczny pokaz usługi.

Project xCloud zostanie pokazany w sierpniu 2019

Jak reklamuje swoje plany producent, Project xCloud ma dać graczom konsolowym i PC "takie same możliwości, jak mobilnym". No cóż, można to interpretować na wiele sposobów, jednak lepiej zaczekać i zobaczyć rzecz w praktyce. Microsoft zapowiada około 200 stanowisk, na których będzie można wypróbować nie tylko xCloud, ale również przedpremierowo zagrać w Minecraft: Dungeons, Gears 5 z trybem Horde Mode, a także zobaczyć (i ewentualnie zakupić) nowy sprzęt i podzespoły dedykowane takim markom, jak Gears of War, Halo czy Sea of Thieves. Pierwszy pokaz Microsoftu odbędzie się 20 sierpnia już o 8 rano czasu polskiego. Zainteresowani mogą śledzić na żywo wszystkie wydarzenia za pomocą takich serwisów, jak xbox.com, Mixer, Twitch, YouTube, Facebook czy Twitter.