Projekcja w Full HD

Do naszego laboratorium testowego trafiły najnowsze projektory LCD o rozdzielczości Full HD i siedmiokanałowe amplitunery.

Do naszego laboratorium testowego trafiły najnowsze projektory LCD o rozdzielczości Full HD i siedmiokanałowe amplitunery.

Technologia HD na dobre zagościła w urządzeniach kina domowego. Choć nie każdy użytkownik ma już odtwarzacz płyt nowej generacji czy tuner HDTV, to kupując nowy telewizor wybiera, niejako na zapas, model HD Ready. Jeszcze lepiej, jeśli jest to urządzenie Full HD, czyli zdolne do wyświetlenia filmu z obrazem w pełnej rozdzielczości 1920 x 1080 - tak jak zapisywany jest na krążkach HDDVD czy Blu-ray. Każda licząca się firma elektroniki użytkowej ma już w swojej ofercie urządzenia tego typu. Jako pierwsi w Polsce, mieliśmy okazję sprawdzić, jak sprawuje się jedyny w ofercie Sanyo projektor Full HD. Nowość Sanyo konfrontujemy z pierwszym modelem Full HD Panasonica. Choć ten ostatni wyposażony jest w panele LCD starszej generacji, to jak wykazały nasze badania, ma nad projektorem Sanyo pewną przewagę. Ponadto publikujemy test najnowszego telewizora LCD Sony HD Ready z serii Bravia. Dla użytkowników szukających nowego amplitunera 7.1 sprawdziliśmy modele Onkyo TX-SR505E oraz Denon AVR-2307, przy czym ten ostatni jest propozycją dla bardziej wymagających kinomanów. W dziale taniego kina przetestowaliśmy urządzenie, które zdobywa coraz większą popularność - szczególnie wśród zmotoryzowanych - przenośny odtwarzacz DVD z ekranem LCD.