Projekt Apple iWatch został po raz kolejny wzmocniony kadrowo

Firma Apple zatrudnia pracowników znanych wcześniej z pracy dla firm dostarczających na rynek luksusowe produkty. Ich zadanie: praca nad projektem smartwatcha iWatch.

"Inteligentne" zegarki, które pojawiły się do tej pory na rynku, raczej trudno chwalić za design. Inaczej sprawa wygląda z mającym mieć dopiero premierę zegarkiem firmy Motorola, czyli Moto 360, który moim zdaniem prezentuje się świetnie.

Apple iWatch z potężnym zapleczem kadrowym

Najbardziej oczekiwanym urządzeniem należącym do tej nowej grupy gadżetów z pewnością jest jednak Apple iWatch, na temat którego niestety do tej pory nie mamy żadnych pewnych informacji. Ostatnie działania Apple zdają się dawać nam pewność, że sprzęt ten oraz towarzysząca mu kampania marketingowa będą wyjątkowe. Mam tutaj na myśli potężne wzmocnienia kadrowe, których dokonało Apple:

- w 2013 roku zatrudniło Paula Deneve, dyrektora generalnego francuskiej marki luksusowej Yves Saint Laurent. Pracuje nad "tajemniczym projektem"

- od maja 2014 roku w Apple pracuje Karl Heiselman. Przez 14 lat związany był z Wolff Olins, natomiast przez dwa lata był dyrektorem w Swatch Group, szwajcarskim koncernie, do którego należą takie luksusowe marki jak Omega, Tissot, czy Calvin Klein

- zgodnie z najnowszymi doniesieniami CNBC do Apple dołączył Patrick Pruniaux, dyrektora sprzedaży znanej z produkcji luksusowych zegarków szwajcarskiej firmy Tag Heuer