Projekt Blupill - lepszy abonament w kilka minut


Projekt Blupill - lepszy abonament w kilka minut

Blupill wygeneruje wstępny wynik i poda go nam za darmo

Działanie Blupill

Wszystko zaczyna się na ekranie logowania. Blupill nie wymaga rejestracji, chociaż jeśli ktoś planuje częściej korzystać z usługi ma taką możliwość.

Usługa działa w przeglądarce poprzez aplikację napisaną w języku Java. Użytkownik musi jedynie podać swój numer telefonu oraz dane logowania do internetowego konta użytkownika (szef projektu wielokrotnie podkreślał, że dane te nie są gromadzone). Później jeśli zachodzi taka potrzeba zostaniemy także poproszeni o podanie hasła SMS.

Po tym będziemy musieli jedynie poczekać aż algorytm przeskanuje nasze konto w serwisie, posiadaną przez nas ofertę i usługi dodatkowe oraz nasze ostatnie bilingi. Po chwili oczekiwania otrzymamy uproszczony wynik w formie czterech kwadratów. W każdym z nich znajdzie się najtańsza oferta każdego z czterech wielkich operatorów pasująca do naszego stylu korzystania z abonamentu.

By zapoznać się ze szczegółowymi wynikami, dokładną ofertą i sugerowanymi opcjami dodatkowymi trzeba wnieść niewielką opłatę (na razie jest to 1,30zł e-płatnością lub 2,40zł smsem). Gdy projekt wyjdzie z wersji beta, kwota ta powiększy się, jednak wedle zapewnień Sebastiana Barylskiego nie przekroczy 10 złotych brutto za płatność smsem.

Projekt Blupill - lepszy abonament w kilka minut

By poznać szczegóły musimy uiścić niewielką opłatę. Wtedy ukaże nam się przegląd ofert pasujących do naszego stylu wykorzystywania abonamentu

Efekty

Jak przyznaje szef projektu Blupill taka kwota jest niczym w porównaniu do dziesiątek złotych jakie użytkownik będzie mógł zaoszczędzić miesięcznie w opłatach abonamentowych. Barylski zdradził, że podczas zamkniętych testów beta użytkownicy otrzymywali zazwyczaj analizy z kwotami o połowę niższymi niż ich aktualne wydatki.

Twórcy projektu Blupill są bardzo pewni doskonałych wyników swojego dzieła. Twierdzą, że algorytm jest odporny na sztuczki operatorów. Podkreślają także, że nie mają zamiaru wchodzić w żadne umowy z operatorami ani reklamodawcami. Ich celem jest utrzymywanie się wyłącznie z opłat użytkowników.

Wątpliwości i nadzieje

Niestety Blupill na razie wybiera jedynie oferty abonamentowe bez możliwości wyboru konkretnego telefonu. Barylski twierdzi, że projekt będzie udoskonalany i w przyszłości będzie można szukać oferty wraz z pożądanym typem komórki. Na razie Blupill nie oferuje także porównywarki ofert pre-paid. Ta ma nadejść stosunkowo szybko. Zespół ekspertów już pracuje nad tą częścią projektu, a jej wersja beta ma się pojawić w najbliższym czasie.

Są to jednak dwa małe mankamenty naprawdę dobrze prezentującej się usługi. Blupill jest już dostępny w otwartej wersji beta. Każdy chętny może już skorzystać z optymalizatora i sprawdzić czy w jego wypadku także dałoby się obniżyć koszty miesięcznego abonamentu.

Zainteresowanych zapraszamy na oficjalną stronę projektu blupill

P.S - po testach w redakcji niektórym z nas udało się znaleźć oferty nawet o 60% tańsze. Czy Wy też osiągaliście podobne rezultaty? A może wręcz przeciwnie? Zapraszamy do dzielenia się efektami w komentarzach!