Projekt Blupill - lepszy abonament w kilka minut

Projekt Blupill to stworzony w Polsce optymalizator komórkowych wydatków. Jego twórcy twierdzą, że korzystając z ich dzieła można obniżyć rachunki za telefon o ponad połowę. Czyżby szykowała się rewolucja?


Blupill potrzebuje kilkudziesięciu sekund by pobrać dane z naszego konta

Strona Blupill:

Polecamy:

Zobacz też:

W zależności od naszych ustawień będziemy czasem musieli podać dane dodatkowe np. hasło SMS

10 marca w warszawskim pałacu Staszica odbyła się konferencja z udziałem twórców Blupill. Szef projektu, Sebastian Barylski, niechętnie nazywa go optymalizatorem komórkowych wydatków. Niechętnie, bowiem według niego, Blupill wychodzi daleko poza znane dziś porównywarki i podobne rozwiązania analizując wydatki. Dzięki zupełnie nowemu podejściu i zastosowaniu bardzo zaawansowanych algorytmów każda osoba otrzyma indywidualną analizę dopasowaną do własnych potrzeb. Ale od początku.

Co to jest Blupill?

Blupill to tak naprawdę tworzony przez dwa lata algorytm umożliwiający niezwykle precyzyjne dobranie oferty abonamentowej pod danego użytkownika, dla którego wykonywana jest analiza. Sam algorytm, jak i zespół nad nim pracujący pozostają tajemnicą, jednak szef projektu przekonywał, że Blupill jest owocem pracy kilkunastu informatyków, matematyków i ekspertów z dziedziny telekomunikacji.

Zobacz również:

  • W końcu! Sklep Google Play pozwoli na szybkie porównywanie aplikacji

Cel - pomoc abonentom

Jak podkreślał Barylski, obecnie na rynku największych operatorów dostępnych jest ponad 40 taryf. Do tego można dodać ponad 100 różnych większych usług dodatkowych oraz całe mnóstwo mniejszych promocji np. "Wybrane numery" etc.

Użytkownik tylko pozornie jest w stanie samemu wybrać najlepszą z nich. Tak naprawdę jest to niemożliwie. Jak obliczył zespół pracujący nad Blupill użytkownik ma do wyboru ponad 10 sekstylionów różnych kombinacji ofert.

Operatorzy wykorzystują także istnienie tzw. asymetrii informacji rynkowej, utrudniając nam najlepszy wybór, a często nawet pomijając pewne informacje zawarte dopiero głęboko w regulaminie oferty abonamentowej. W tej chwili to oni mają przewagę.

Blupill ma być lekarstwem na takie działanie. Skomplikowany, pracujący w chmurze obliczeniowej, algorytm potrafi w maksymalnie kilka minut "przeskanować" naszą ofertę i nasze bilingi, a następnie porównać je do wszystkich możliwych kombinacji ofert operatorów. Efekt? Abonament dobrany dokładnie do potrzeb użytkownika.