Projekt Microsoft Lumia w agonii. Smartfon Surface jedynym ratunkiem?

Smartfony Lumia sprzedają się katastrofalnie - wynika z najnowszych danych przedstawionych przez Microsoft.

Microsoft przedstawił dane na temat sprzedaży smartfonów Lumia. Wynika z nich, że w czwartym kwartale 2015 roku nabywców znalazło 4,5 miliona tych urządzeń.

Projekt Microsoft Lumia w agonii. Smartfon Surface jedynym ratunkiem?

Sprzedaż smartfonów Lumia

To wręcz katastrofalny wynik. Warto bowiem zauważyć, że w analogicznym okresie 2014 roku sprzedało się 10,5 miliona smartfonów Lumia.

Będzie lepiej?

Być może nieco lepiej będzie to wyglądało w I kwartale 2016 roku, ponieważ przez cały ten okres będą dostępne trzy modele: Limia 550, 950 i 950XL. Aby jednak tak się stało Microsoft musi jeszcze sporo popracować nad systemem Windows 10 Mobile. Jego topowa Lumia już bez logo Nokii (wspomniany model 950XL) doczekała się bowiem wielu bardzo nieprzychylnych recenzji. Jeden ze "szczęśliwych" nabywców urządzenia, za które zapłacił blisko 3000 złotych, tak mocno się nim rozczarował, że założył blog, aby opisać jego wszystkie wady.

Do pełni obrazu warto też dodać, że Microsoft jest wyjątkowo mało aktywny jeżeli chodzi o smartfonowy biznes. Nic nie słyszeliśmy bowiem o tym, aby zarezerwował terminy na zbliżających się targach MWC w Barcelonie w celu pochwalenia się nowymi urządzeniami. Może się więc okazać, że wspomniana wyżej trójka smartfonów nie tylko nie zwiększy sprzedaży, ale nie zatrzyma jej spadku. Wówczas jedynym ratunkiem dla smartfonowego biznesu Microsoftu będzie owiany tajemnicą smartfon Surface, który miałby ponoć zagościć na rynku w drugiej połowie 2016 roku. Urządzenie to korzystać ma z procesorów Intela i umożliwiać uruchamianie programów dla Windows.