Projekt narodowy dla pakietu biurowego

W serwisie OpenOffice.org uruchomiono nowy polski projekt o nazwie LANG/PL. LANG/PL jest podprojektem OpenOffice.org, którego głównym celem jest udostępnienie jak najlepszej wersji produktu użytkownikom z Polski.

OpenOffice.org to zdobywający coraz większą popularność pakiet biurowy, ogólnodostępny i darmowy dla każdego, posiadający moduły dla przetwarzania tekstu, arkusz kalkulacyjny, edytor grafiki wektorowej, edytor HTML oraz prezentacji.

Głównym celem polskiego projektu LANG/PL jest przygotowanie jak największej ilości materiałów pomocniczych, napisanych w narodowym języku. W szczególności chodzi m.in. o dostarczanie informacji w języku polskim (strony WWW oraz dokumentacja), dostępność aktualnych, polskojęzycznych kompilacji, wzbogacanie polskojęzycznej wersji, wprowadzanie i poprawianie narzędzi lingwistycznych (takich jak słownik), przygotowywanie publikacji na temat OpenOffice.org dla Polaków i Polonii.

Twórcy projekty zapraszają wszystkich chętnych do współpracy. Każdy, kto czuje się na siłach i dysponuje kilkoma godzinami wolnego czasu, może dołączyć do projektu, zostając jednocześnie jednym z jego twórców.

Więcej informacji

http://pl.openoffice.org