Projektanci gry Wiedźmin 3: Dziki Gon opuszczają studio CD Projekt RED

Projektanci, graficy i programiści CD Projekt RED w pocie czoła pracuje nad nową częścią serii gry Wiedźmin, ale prace nad tym tytułem mogą się nieco opóźnić. Dwóch istotnych członków zespołu opuściło firmę na rzecz polskiego, odnoszącego sukcesy na globalnym rynku 11 Bit Studios.

Dwóch programistów CD Projekt RED opuściło firmę. Maciej Szcześnik i Marek Ziemak przeszli do innej polskiej firmy zajmującej się tworzeniem gier komputerowych o nazwie 11 Bit Studios, która znana jest na całym świecie za sprawą bardzo udanych gier Anomaly: Warzone Earth oraz jej kontynuacji, Anomaly 2.

Maciej Szcześnik w CD Projekt RED był projektantem rozgrywki Wiedźmina 3, a w nowej firmie zajmie się całkowicie nową produkcją. Nie wiadomo jednak jeszcze, co to będzie za tytuł, ale ma to być zupełnie nowa gra i zupełnie nowy, cyfrowy świat. Marek Ziemiak ma być, jak donosi serwis Polygamia, starszym producentem przy tej produkcji. Pierwsze szczegóły dotyczące nowej gry 11 Bit Studios, będącej dziełem osób zajmujących się wcześniej Wiedźminem, powinny się pojawić się już w marcu.

Projektanci gry Wiedźmin 3: Dziki Gon opuszczają studio CD Projekt RED

Premiera zwieńczenia trylogii przygód Geralta, czyli gra o tytule Wiedźmin 3: Dziki Gon ma pojawić się na sklepowych półkach jeszcze przed końcem bieżącego roku. Dostępna będzie zarówno na komputery PC, jak i konsole nowej generacji Microsoft Xbox One oraz Sony PlayStation 4. Miejmy nadzieję że odejście dwóch programistów nie spowoduje przesunięcia daty premiery na przyszły rok. CD Projekt RED wiedział o ich odejściu z wyprzedzeniem, więc jest szansa, że strata dwóch pracowników nie wpłynie negatywnie na termin dostarczenia gry do sprzedaży.

Sprawdź także: 10 najlepszych gier na Androida z początku 2014 roku wybranych przez redakcję PC World

źródło: polygon.com